| anonim_4396 a întrebat:

Funda! prietena mea mi-a spus ca sunt un fel de creme depilatoare, si daca te dai cu ea (de exemplu pe picioare) astepti 10 min si iti cade parul in acest timp? e adevarat?

8 răspunsuri:
| Foarfeca a răspuns:

Cauți un accesoriu care să te facă să ieși în evidență? Atunci, ai noroc.
http://facute-de-mana.blogspot.ro/

| xgeanina a răspuns:

Da, sunt astfel decreme si de la veet si de la farmec(astea sunt mai bune). E un tub cu crema si o intinzi cu un gen de paleta care trebuie sa fie in cutia cremei ( sa n-o intinzi cu degetele) si astepti vreo 15 min ( depinde de cat scrie pe ea ) si dupa cu o carpa uda ( e cea mai buna pentru indepartatul cremei), dar parul nu cade se rupe sau se arde de la nivelul pielii dar radacina ramane acolo si iti creste in vreo 2-3 zile. Sper ca ti-am fost de folos :*

| Dropsyyy a răspuns:

E adevarat. Dar nu cred ca e prea avantajoasa deoarece nu-l scoate de la radacina, cum face ceara. Si in plus, gandeste-te ce contine aceea creme incat face parul sa-ti cada...

| ligiligi a răspuns:

Buna.Nu cade singur.Trebuie sa il iei cu un servetel dar te sfatuiesc sa nu iti iei pentru ca in 2 zile iti creste la loc.Cumpara-ti un epilator si cu ala nu ai probleme si nu iti creste asa rapid inapoi.

| Esial a răspuns:

Sigur ca da,sunt destul de eficiente,multe din prietenele mele folosesc asa ceva. Sfatul specialistului spune insa ca cea mai eficienta epilare este cea prin smulgerea firelor. Oricum, esti libera sa incerci, pui putin pe o mica portiune a pielii ca sa vezi daca nu esti cumva alergica la substanta, iar daca nu, foloseste-o! Bafta!

| Monica07 a răspuns:

Nu iti cade singur parul. ai o spatula in cutie cu care indepartezi parul dar nu doare.

| KatherinePiercee a răspuns:

Da, e o metoda buna. Eu folosesc crema depilatoare de la Veet, ti'o recomand. La fel, dupa ce crema actioneaza maxim 6 minute pe piele, o indepartezi cu o spatula, Singurul defect este ca crema Veet are un miros specific, nu prea placut. In rest, e ok. :*

| elllaa a răspuns:

Nu poti spune "cade" pentru ca nu asa se intampla.Aceasta crema iti arde parul de la radacina si dupa tu il indepartezi cu dusul sau buretele sau marog altceva. Sper ca ai inteles acumhappy