| Ionucaaa a întrebat:

FUNDA! Săptămâna viitoare voi ieşi în parc cu prietenii şi nu ştiu cum să-mi fac părul. Mă gândeam la nişte bucle sau tapat dar nu am fixativ... Dacă m-aţi putea ajuta cu nişte sfaturi despre cum să-mi aranjez părul... :* :*

9 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Să-ţi spun ce am înţeles eu.
O simplă întâlnire cu prietenii e planificată cu săptămâni înainte, pentru că e un mare eveniment şi pentru că e NECESAR să ai o coafură anume.
Cât de superficial să fii?

| Ionucaaa explică (pentru anonim_4396):

Nu la asta mă refeream.
Nu îl consider UN MARE EVENIMENT!
Nu am nevoie de o COAFURĂ, întrebam doar cum să-l prind pentru că nu vreau să-l las liber pentru că aş muri de cald.
Dacă nu vrei să ajuţi, ai putea foarte bine să nu comentezi, fiindcă, sincer, nu m-ai ajutat cu nimic!winking

| BlakeLively a răspuns:

Iti recomand coada de peste pentru ca este "populara" sezonul acesta. Daca nu iti place opteaza pentru ceva simplu ca si coada de cal. Trebuie sa arate cat mai bine, asta insemnand sa ai parul lung, tuns drept si produse pentru a-l opri sa fie "rebel". PS:coada de cal se prinde cat mai sus.
O alta coafura este spicul de grau,(daca vrei sa ti se lumineze fata) sau iti poti face 2 codite impletite.
Ca sa nu iti fie cald incearca cocuri. Gaseste pe You Tube tutoriale care te invata cum sa le faci.

| onlyagirl a răspuns:

Cred ca te agiti prea tare pentru o iesire in parc, adica...nu stiu ce vrei sa iti faci.cred ca alegerea cea mai draguta ar fi ceva simplu.o coada de cal, sau parul lasat liber, cateva bucle lejere, daca vrei sau drept happy

| Ionucaaa explică (pentru onlyagirl):

Mulţumesc! Măcar tu nu ai trimis comentarii degeaba ca să te aflii în treabă!
Eu sincer n-aş vrea să mi-l las desfăcut, fiindcă va fi foarte cald! Mulţumesc pentru. ponturi! :*

| onlyagirl a răspuns (pentru Ionucaaa):

:* pentru putin

| Shiftyyy a răspuns:

Buna, daca te intereseaza un model nou de frizura, poti cauta aici una http://lyla.ro/tunsori/

Un sfat: Prietenii trebuie sa te placa asa cum esti... nu pentru ca ai o frizura tare sau multi bani (parerea mea).

| Ionucaaa explică (pentru Shiftyyy):

Da, nici nu mă refeream la asta. Nu vreau cine ştie ce. Nu mă complic pentru atâta lucru. Voiam doar să ştiu cam cum să mi-l prind pentru că nu-l suport liber.
Mulţumesc pentru ajutor! :*