| Andrewwwbb a întrebat:

Buna! Saptamana viitoare am o întâlnire cu o fata as vrea sa-mi dati niște sfaturi ce as putea vorbi cu ea ca sa nu se plictisească

4 răspunsuri:
| stef87 a răspuns:

Daca intalnesti o tipa despre care nu stii nimic, e posibil sa apare s momentele alea bizare. De aceea te poti folosi de aeasta intalnire special pentru a afa mai multe despre ea; dar gentil, cu un aer linistit, glumet ( incat sa nu para ca o judeci, ci pur sim plu vrei sa o cunosti ). Fii cat se poate de bun ascultator, s-ar putea sa preia ea discutia si esti un norocos!

Incearca sa bati aporposuri despre amintiri amuzante din viata ta ( evita discutii despre foste), despre lucruri pe care tu le vezi intr-un fel anume si cere-i parerea.

Fii cat mai natural, altfel te minti si pe tine insuti, in sensul ca ii prezinti un alt tu, ea va iubi acel model si tu practic va trebiu sa fiu mereu altceva ca sa fii placut de ea.

Incearca sa nu vezi totul ca o realtie serioasa, orice se poate intampla; NU VISA prea departe. Asta nu inseamna ca trebuie sa vezi totul ca fiind o joaca, ceva de care iti poti bate joc.

Si chiar daca vor fi momente de liniste, nu trebuie sa fie cuvinte mereu. Uneori gesturile fac mai mult decat cuvintele ( un zambet, o privire pasionala, o privire mai adanca etc.). Unii prefera linistea ( ce-i drept nu la prima intalnire), pentru ca tot ceea ce conteaza e sa savureze secundele alea ca e langa tine si nu vrea sa auda nimic, vrea doar sa stie acolo

| MarianWLF a răspuns:

Fiind prima intalnire, ar fi indicat sa incerci sa aflii lucruri despre ea, pune-i intrebari, si asteapta rabdator pana termina de povestit, inainte sa pui urmatoarea intrebare. Ii poti povestii si lucruri din viata ta, prostii care le-ai facut, nu fii prea emotiv si rigid, ca nu se va putea deschide nici ea in fata ta, fa-o sa rada, fii relaxat, e o experientawinking

| carevaescu a răspuns:

Daca sa plictisește nu e chiar sfârșitul lumii.

Mai grav este daca nu ești autentic și pornesti la un drum pornind de la o proiecție falsa.

Asa ca mai bine sa ii arati cine esti cu adevărat, nu un moc teatru bazat pe niste sfaturi. Salvează-ti timpul si inimioara (si ei, bineînțeles)

| doctordragoste123 a răspuns:

Salut, o intrebi de ce planuri are pe viitor, ce ii place sa faca, daca isi doreste o relatie serioasa, mai faci cate o gluma ca sa vada ca esti amuzant, te oferi sa-i platesti nota, ca un ultim lucru cand o conduci acasa o intrebi daca i-a placut seara si cand ar mai fi disponibila sa iesiti.