| anonima_2498 a întrebat:

Fundita! Am o problema...prima oara, cand m-am pensat am fost la salon si mi-au facut forma foarte frumoasa, adica imi statea foarte bine,. asta a fost prin iulie, si acum, sunt foarte urate...sunt subtiri si ma rog, nu imi plac. Vrea sa merg la salon sa imi schimbe forma doar ca atunci trebuie sa mi le las sa creasca. ce sa fac? Daca nu ma pensez, o sa aud numai barfe si ma rog, nu vrea sa se vada

12 răspunsuri:
| missbee a răspuns:

Din iulie a trecut mult timp, cam la o lună maxim două trebuie să mergi la pensat. Dacă ai început să le faci la salon, trebuie să le menții. Nu trebuie să lași să crească nimic, mergi la aceeași tipă și spune-i să îți facă aceeași formă. Dacă le și vopsești, le mai îngroașă ea din vopsea.

| Maria123 a răspuns:

Ai putea sa-ti faci un breton drept, care sa vina in asa fel incat sa-ti acopere toata fruntea si sprancenele.

| iuliiiaaaaaaaa a răspuns:

Daca le ai asa de subtiri cum spui thinking incearca cu un creion. da`ti ce forma vrei cu creionu`. dar mare atentie! nu folosi creionul in exces. straight face pentru ca o sa se vada foarte urat. daca nici asa nu esti multumita thinking rabdarea e singura solutie. sad sper ca te.am ajutat :* fundita? whistling

| AliiB a răspuns:

Poti astepta pana la urmatoarea vacanta sau incearca cu ulei de ricin
mie asta mi-a recomandat cosmeticiana

| Maya_9911 a răspuns:

Dumnezeule, de ce sa auzi numai barfe?! E strict problema ta cand te pensezi, cand te vopsesti, cand te tunzi si asa mai departe. Ce problema au ei/ele cu sprancenele tale? Ciudata chestie. Si in privinta sprancenelor, alta varianta chiar nu ai. Lasa'le sa creasca, dupa aceea dupa la salon si pe viitor ai mai mare grija de forma lor. Daca crezi ca nu te poti pensa singura, frecventeaza salonul mai des, sau cere ajutorul cuiva cu indemanare in privinta asta.

| MeMonaIoana a răspuns:

Pai altceva decat sa astepti nu poti scuzesad
mi s-a intamplat si mie s a trebuit sa le las sa creasca gen 2-3 luni. Asta e singura metoata. doar daca nu cumva vrei sa iti tatuezi sprancenele.
daca vre sa iti creasca sprancenele mai repede le poti da cu ulei de ricin parca(se gaseste la plafar)Asta e testata pe mine eu imi periam sprancenele cu o perie de rimel [ curatata ] inmuiata in sticluta de uleid e ricin, in fiecare seara

| BabyBlue_1099 a răspuns:

Pai iti sugerez sa te dai cu ulei de risin si in cam 2 saptamani iti vor creste, apoi poti merge la salon.

| KaRa23S a răspuns:

Nu stiu ar trebui sa stii tu exact ce sa faci. Pana la urma cat de urate pot fi? Poate unii nici n'o sa bage de seama, daca tu nu incepi sa te plangi de ele. Incearca sa mai acoperi cu machiaj, eu stiu...

| kicku_4582 a răspuns:

Mai treci pe la salon

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1. de ce iti pasa de parerea altora?
2. poti incerca sa le acoperi cu fond de ten daca-s subtiri si paroape invizbile
3. daca te duci la salon se vor descurca cu siguranta alea cu genele tale

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca sa le dai cu ulei de ricin este foarte bun in schib dureaza o luna pana cresc la loc si te poti pensa iar, pana atunci incearca sa folosesti creion sau se le dai tu o forma care sa iti placa cat de cat.
Succes!

| NuConteaza_6746 a răspuns:

Da`le in fiecare seara timp de o saptamana (cel putin) cu ulei de ricin, incearca sa rezisti cu ele nepensate macar atata, vei vedea ca vor creste mai repede, si mergi la salon.