| MiRuNa_4294 a întrebat:

Gelul acrylic pentru unghii se usuca si fara dispozitivul ala cu raze?

3 răspunsuri:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Bună dimineața.
Da, gelul acrylic se usucă la contactul cu aerul, nu este nevoie de lampă UV. Dar ai mare grijă că este foarte gros; dacă nu este aplicat cum trebuie, se usucă într-o formă inestetică.
Baftă!

| IngerulSiDraculTau a răspuns:

Nu se usuca decat cu aparatul ala, de fapt nu se usuca se intareste

| fustiteTUTU a răspuns:

Poti folosi lacurile cu efect de crapare si se aplica si usuca natural:

http://www.softnails.ro/lacuri-de-unghii/39-lac-crackle-verde.html