| kitty0203 a întrebat:

Pot sa usuc gelul de unghii acasa cu uscatorul de par?
eu cred ca se usuca la fel ca si cand mergi la manichiura

6 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Nu, se usuca doar la raze UV

| frostxtq a răspuns:

Gelul pentru manichiura nu se usuca decat la lampa. De aceea platesti la salon pentru unghii, pentru ca e nevoie de materiale potrivite pentru a le pune. Nu merge altfel decat cu raze UV.

| AnnaaaMaria a răspuns:

Nu îl poți usca decât la lampă UV

| kitty0203 explică (pentru AnnaaaMaria):

Dar am auzit ca exista si ceva gen de gel care nu se usuca la lampa...

| AnnaaaMaria a răspuns (pentru kitty0203):

E posibil să fi înțeles greșit și să fi fost vorba de vreo ojă cu aspect de gel, însă gelul nu se usucă decât la UV. poți căuta și o lampă mai ieftină, important e să fie lampă UV. gelul se va usca la fel și într-una mai ieftină, și într-una mai scumpă. important e ca gelul să fie de calitate. pupici

| PamPamPaaaam a răspuns:

Se usucă doar în lambă UV gelul de unghii, datorită razelor ultraviolete, nu datorită căldurii...