| ISAIKN a întrebat:

Heeei.
Am fost bruneta (parul meu natural) si m-am vopsit roscata... Mi-a iesit roscat dupa 5 vopsiri, tin sa mentionez ca nu am folosit decolorant.

Bun. Imi place parul meu asa, dar as vrea sa trec la o alta culoare si anume un blond (nu chiar blond, ci un ciocolatiu mai deschis).

Stiu ca nu sunt sanse prea mari, dar as vrea sa stiu ce as putea sa fac sa ajung la culoarea aia. Sa folosesc decolorant? FUNDITA! :*

6 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Fara decolorant nu vei obtine nuanta dorita

| Bondarel99 a răspuns:

Pai cam ar trebui sa folosesti decolorant, sa faci un decapaj pentru ca ai multe straturi de vopsea roscat in cap. Apoi te faci cu un blond cenusiu si cred ca iti va iesi un blond mediu-inchis, dupa care te vopsesti mai inchis daca vrei. Oricum dupa decolorare vei avea un portocaliu foarte urat cu suvite roscate si varfurile inchise si tot iti vor ramane niste nuante de rosu/portocaliu si dupa vopsire, asa ca sfatul meu e sa te duci la salon sa te faca calumea.

| KaterinaРомановский a răspuns:

Mergi la un salon. Negru și roșcatul sunt cel mai greu de scos și ai toate șansele să provoci un adevărat dezastru!

| MetalHead04 a răspuns:

Decolorant.

| LastMimzy a răspuns:

Da,decolorant si il lasi cateva zile apoi il vopsestihappy

| Marina_Daniliuc_1984 a răspuns:

Pentru decolorarea parului incerca COLOR OFF- este un produs profesional rusesc ce decoloreaza parul fara sa il arda, il poti comanda la nr 0754921669:
https://www.facebook.com/ColorOffDeLaEstelProfessional