| Dirleci_Simona_1992 a întrebat:

Stiu ca vopseaua permanenta se duce cu timpul, in functie de frecventa spalarilor. Dar daca m-am vopsit de doua ori consecutiv, am sanse ca dupa multe multe spalari, sa ajung la culoarea naturala a parului meu?
Parul meu a fost blond cenusiu natural. L-am vopsit cu permanent pe baza de ulei, fara amoniac (Syoss) roscat, dar nu l-am tinut decat 10 minute *din 35, cat ar fi trebuit) A iesit ca pe cutie, insa nu mi-a placut deloc cum imi sta, mai ales ca radacinile erau foarte deschise la culoare, din cauza oxidantului, iar ziua urmatoare m-am vopsit din nou cu un saten deschis de la L'oreal, care a reusit sa atenueze un pic, dar a iesit saten inchis cu reflexe roscate. Dupa multe spalari, care dintre culori va ramane, culoarea mea naturala, adica blondul, sau roscatul?

2 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Pai vopseaua roscata are de regula si putin decolorant si ti-a deschis putin nuanta parului ca sa se fixeze mai bine pigmentul roscat, deci sunt slabe sanse sa revii la blondul cenusiu natural al tau.

| ruzycciocolata a răspuns:

Buna! Roscatul va ramane cel mai mult in par, fiind cel mai intens.Stai o luna (sau minim o saptamana) asa, ca sa se regenereze parul, care a fost agresat de vopsele si oxidanti, timp in care nu il usuci cu feohnul, nu folosesti placa.produse de styling, nu prinzi parul nicicum( il lasi desprins) si il hranesti cat mai des cu masti din uleiuri. Apoi, cumperi decolorant si iti decolorezi parul. S-ar putea sa fie nevoie de mai multe decolorari. Dupa te vopsesti cu un blond in nuanta ta naturala. Succes!