| candycarrie a întrebat:

Buna:* am si eu nevoie de un sfatbatting eyelashes Deci inainte am fost roscata si acum sunt bruneta. dupa ce am fost roscata m-am vopsit de vreo 2, 3 bruneta ori si acum mi-a crescut parul vreo 3 cm jumatate si parul vopsit are tente de roscat. Daca parul meu natural este saten deschis, stiti vreo solutie in afara de decolorare sa ajung la un saten mai inchis, ciocolatiu? >Multumescbig grin

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca vrei sa te faci castaniu sau roscat incearca:
Infuzie de : frunze de nuc sau galbenele.Infuzia se face astfel pui intr-un vas 400ml de apa si desigur pe foc apoi adaugi frunzele de nuc sau galbenelele, te dai pepar cu infuzie (cateva minute o lasi pe par) iar dupa te clatesti. Iar parul va avea o nunta ciocolatie(daca folosesti frunze de nuci+galbenele) dar am spus si roscat caci daca folosesti doar galbenele sau infuzia de frunze de nuc +galbenele si din ce in ce mai multe galbenele sa pui vei deveni roscata cu timpu.
Pt vopsitul natural iti trebuie multa rabdare dar parul nu va avea de suferit. happy

4 răspunsuri:
| MissCamelia a răspuns:

Fara decolorare nu ai cum sa deschizi un par vopsit negru. Sfatul meu e sa ergi la coafor, ca daca ti-au crescut radacinile e o problema, sa nu devina radacinile blonde si restul parului saten.pentru mai multe noutati si review-uri despre produse cosmetice, machiaj si ingrijire, intra pe http://camelcutza.blogspot.com/

| Sapphire a răspuns:

Culoare inchisa peste culoare deschisa prinde si fara decolorare.
Sau iti poti face infuzie cu frunze de nuc. big grin

| EUSIATIT a răspuns:

Daca te ai vopsit neagra nu ai sanse sa te vopsesti alta culoare fara se te decolorezi. NEgru e culoare principala asa ca solutia este unu decolorarea sau asteapta sa ti creasca parul. sa scapi de negru Alta data sa nu te mai vopsesti cu negru te imbatrineste [pr tinere e valabil ] sunt destule culori cu care sa te vopsesti eventual suvite.

| candycarrie explică:

Multumesc!