| YLLL a întrebat:

Heeey.Am auzit ca uleiul de ricin ajuta parul sa creasca mai repede. Unde pot gasi? Laa farmacii? Cât costa?big grinŞi cum se foloseşte?

Răspuns Câştigător
| NimeniAlta a răspuns:

Tratamentul pentru par presupune masarea pielii capului cu ulei de ricin din abundenta inainte de culcare timp de trei zile pe saptamana. Bineinteles, a doua zi pielea capului trebuie bine spalata si clatita. O sticluta costa cam 5 lei. happy Se gaseste la farmacie.

10 răspunsuri:
| YLLL explică:

Nu de la tine, Talytongue

| xibalba a răspuns:

Foarte foarte important: inainte de aplicare, incalzeste putin uleiul. Eu nu l`am incalzit si foarte rau am facut, caci abia l`am mai dat jos din par!

| spyceygirl a răspuns:

Da, ajuta.Se gaseste la farmacii si costa in jur de 1 leu si 50 bani o sticluta mica.Cu cateva ore inainte sa te speli iti dai prin cap cu ulei(practic umezesti degetele, palma si iti dai prin cap, treci mana prin par)si stai asa cu el in cap, dupa alea cateva ore iti faci baie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La plafar ...cam 6 lei
xoxo
by zui

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da il poti gasi in farmacii este foarte ieftin intre 18-20 lei nu mai mult si se foloseshte foarte simplu. Torni uleiul la radacina parului si incepi sa-ti masezi pielia capului il lasi sa actsioneze 15 min dupa care iti speli capu gata doar atit e de dorit 2 saptamini sa continuatsi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Draga ma, uleiul de ricin se foloseste si la indesirea genelor ungandu-le la radacina, seara de seara pana observi o imbunatatirea a cresterii si indesirii lor. apoi poti sa le dai 2, 3 ori / saptamana. in ceea ce priveste parul, poti face o solutie din gaz, catei de usturoi pisati si ulei de ricin, dar sa te dai sambata in fiece saptamana; daca crezi ca nu poti suporta nici gazul si nici usturoiul, poti renunta la ele, dar sa stii ca unsul si saptamanal a radacinii parului, o faci cu un creion pe care ai infasurat putina vata si ai anfasurat ata de jur imprejurul wi ca sa faci as un suport de uns cu car ungi bine la radacina parul ( poate ai o alta idee mai buna ). vei vedea ca dupa destul timp, rezultatele se vor lasa vazute..., dar sa nu crezi ca aceste vor aparea asa, peste noapte; sa nu crezi ca vezi imediat asta, ci in destul de mult timp ( 2, 3 saptamani ) Eu ung si acum desi am o varsta, aproape in fiece seara genele si vei fi multumita si asa sa faci toti anii ce vei dori sa arati bine! Eu fetelor mele, le faceam prisnite cu prosop pus in apa fierbinte cat suporti la mana, stors si pus pe parul uns cu ulei de ricin si stai asa pana se raceste si iar il bagi in baie fierbinte si iar il pui stors pe par... dupa ce faci asta te speli obisnuit fara a freca in exces radacina parului si daca poti foloseste samponul nostru romanesc din urzica atat de bun si de nepretuit ...si spune NU celor de firma (stiu de la coafeza mea cu mare experienta in domeniu ) daca ai nelemuriri, contacteaza-ma, Lucien

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu ca asta intrebam j eu i'm sorry

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La plafar... pai in jur de 50 de mii...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da.intradevar creste mai repede. poti gasi la orice plafar sau farmacie. 7 lei

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bafta in cautaretongue