| SinfulDesire a întrebat:

Hello, am si eu o intrebare cum se foloseste uleiul de ricin pe parul de pe cap pentru ca sa creasca mai repede

Răspuns Câştigător
| KellyGreen a răspuns:

Buna!
Dupa ce te speli pe cap iei ulei de ricin, aplici la radacina si masezi usor scalpul. Trebuie lasat cat mai mult in par pentu a-si face efectul cat mai bine, de preferabil sa il lasi pe timpul nopti. Dupa, a 2-a zi te speli pe cap.

| SinfulDesire explică (pentru KellyGreen):

Ma spal pe cap cu sampon sau doar cu apa calduta?

| KellyGreen a răspuns (pentru SinfulDesire):

Cu sampon, deoarece ramane ulei care nu intra in par si da aspect urat.

7 răspunsuri:
| HappyCandy a răspuns:

Eu stiam aceiasi metoda ca la @Sunshine1912, doar ca dai si la virfuri daca sunt despicate.La mine a ajutat. Stii probabil ca uleiul de ricin ajuta nu doar la par dar si la gene, intarirea unghiilor etc.Eu l-am folosit in mai multe scopuri si niciodata nu m-a dezamagit. +Are un pret mic. Sucees

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Uda parull. Putin!
Si aplica la radacina uleiul..si lasa-l asa cateva ore sau chiar o noapte.repeta tratamentul dupa o saptamana!
pa-pa

| brandsfashion a răspuns:

Poti sa iti faci o masca din: Vitamina A uleioasa de la farmacie, ulei de ricin, o lingurita alcool rafinat, un galbenus de ou si 3-4 linguri ulei de ricin. Stai cateva ore seara cu aceasta masca pe cap si apoi te speli si te clatesti! Este foarte buna pentru par, eu o folosesc frecvent si imi creste repede parul. (Ideea este si sa nu te tunzi foart edes)

| Paoo a răspuns:

Il amesteci cu Vitamina A (din farmacie) si galbenus de ou.Stai cu masca asta pe cap cat mai mult timp dupa aia spala de mai multe ori cu sampon pentru ca e unsa si cam miroase.E foarte ok deci ti`o recomand.

| Anutza_Munny_1995 a răspuns:

Iti samponezi parul (exista o smecherie cand speli nu dai cu unghiile si dau cu buricele degetelor) apoi clatesti dai cu ulei de ricin la radacina apoi clatesti iar de cate ori crezi ca e nevoie