| Baby a întrebat:

Heei. a folosit cineva Nivea Volume Sensation? daca da ce ati folosit? sampon, spuma, fixativ sau spray-ul ala? eu as vrea sa imi cumpar dar nu stiu daca chiar sunt bune pentru toata ziua, nu sa stea parul cu volum cateva minute si gata. Va rog raspunsuuuri detaliate. Ce imi recomandati pentru volum in afara de acestea?
Fundaaa.:*

3 răspunsuri:
| 10011993 a răspuns:

Buna, eu am avut un sampon si un balsam din aceasta gama si nu prea am fost asa de incantata de el, imi facea parul sa arate ca o matura( eu am parul des, negru si gros la fir), dar pentru tine poate e bun, daca il ai mai rar si mai subtire.
Pentru volum iti recomand spuma de par wella si samponul Oomf Shampoo de la Fudge pe care il gaseti din pacate mai mult in saloane, sau daca nu poti face rost de el poti incerca elseve tolal repair 5, e foarte bun si se ocupa de toate problemele parului tau...bafta cu volumulwinking

| Eff a răspuns:

Cred ca in afara de spray le-am avut pe toate. samponul ee.ca orice sampon nu e cine stie ce, nu face minuni. balsamul nu imi place in mod special. spuma si fixativul mi se par foarte bune - spuma chiar e buna pentru volum, eu o folosesc de fiecare data cand ma spal pe par si fixativul imi place pentru ca nu incarca deloc parul

| gabi2010 a răspuns:

Hei am folosit si iti recomand de la Nivea Volume Sensation Balsam Spuma pentru volum se aplica dupa ca te speli la cap se lasa un minut in par dupa se clateste nu incarca parul si capata un volum de lunga durata daca vrei si stralucire te poti clatii cu apa rece insa da rezultate este foarte bun.Inca o metoda sa ai mai mult volum la par dupa ce te usuci iti prinzi parul in varful capului strans(nu foarte strans sa iti rupi parul din cap cat sa-l tina ridicat) ar fi indicat sa il tii strans peste noapte sus in crestetul capului ca sa ai rezultate cu mai mult volum dar nu in fiecare seara doar in seara in care te speli.