| XcRaZzyGiRlX a întrebat:

Heei TPU. Am o problema, mi se unge parul extrem de repede. Trebuie sa-mi spal parul in fiecare zi, si cateodata daca ma spal pe par de dimineata, seara incepe sa se unga. Deja nu mai suport sa-l spal in fiecare zi, si imi si pica parul. Ajutati-ma va rog, daca stiti vreun remediu ceva, va rog frumos sa-mi spuneti. Multumesc frumos!

Răspuns Câştigător
| Duchess a răspuns:

In primul rand spala-l mai rar, daca e spalat des se slabeste firul de par si de acolo toate problemele. Incearca un sampon uscat ( se gaseste in DM din cate stiu) sau clateste-te pe cap dupa spalare cu ceai de urzica. Alte sfaturi : nu folosi balsam la radacina sau sampon ce contine balsam, incearca sa nu treci cu mana prin el prea des si redu consumul de grasimi din alimentatie. Succes! kiss

2 răspunsuri:
| Esperança a răspuns:

Încearcă gama de produse de la Pantene Aqua Light, în special şamponul!
Mie mi se pare cel mai bun şampon pentru părul gras, când îmi făceam mască de păr cu diferite uleiuri, îmi scotea uleiul din par de la prima spălare happy
Eu am fost foarte mulţumită de el când am avut nevoie!

| BiuL a răspuns:

De aia ti se ingrasa asa des ca-l speli prea des. E un cer vicios, cu cat il speli mai des cu atat se unge mai repede. Spala-le la doua zile, dupa cateva saptamani spala-l la trei zile, si se va obisnui.
Intre spalari poti folosi sampon uscat (gasesti in Dm) ca sa nu mai para uns si-l poti purta prins sa nu-s e vada asa tare, dar abtine-te sa il speli zilnic! Mai ales in zilele in care nu iesi din casa nu il spala, de exemplu in week end: spala-l joi sa fie vineri ok si pana duminica nu-l mai spala.