| utilizator002 a întrebat:

Heei TPU! As dori sa imi largesc gaura urechii. Sa imi fac un flash, expender, traper, sau cum vreti voi sa ii ziceti. big grin
Cum as putea sa imi largesc gaura urechii? Cu cati milimetri sa incep? Am auzit multa lume spunand ca si le-a largit cu betigase de ureche sau cu betigasele de la acadele... E buna aceasta metoda? (As vrea, va rog, si alte metode, in afara de astea cu betigasele )
Va multumeesc frumoss! :*

Răspuns Câştigător
| bibsy a răspuns:

Lol, nu asculta chestiile astea, gaura se inchide daca e pana la 16, dupa aia intr-adevar, trebuie s-o cosi! Eu am avut de 2 ori flash, acum imi fac gaura din nou pentru ca data trecut am avut flash de 10 si n-am purtat flashul 1 luna si s-a inchis gaura...Dar acum imi fac din nou:* Bafta..Majoritatea expaderelor care largesc gaura ca sa intre flash-ul le gasesti pe bestial.ro, sau pe pierce-yourself.rohappy

8 răspunsuri:
| AtateaConditii a răspuns:

De ce vrei sa le largesti? Sa iti bagi pahare sau doze de suc? Ce e asa la moda, nu o sa se inchida gaura niciodata si o sa ramai cu urechea lasata ca la caini. Termina cu prostiile ca o sa regreti.

| utilizator002 explică (pentru AtateaConditii):

Spre dezamagirea ta laughing, nu imi bag pahare sau doze de suc! oh go on Gaura o sa se inchida, cu timpul daca nu imi scot flash-ul. Nu o sa raman cu urechea lasata, ca la caini, deoarece nu imi fac o gaura de 10 sau 12 mm. Imi fac o gaura micuta de 3 sau 4 mm, MAXIM 5. Dar, multumesc oricum! happy

| AtateaConditii a răspuns (pentru utilizator002):

Eu am facut gaura in ureche pentru cercel si am decis sa o las sa se inchida si ghici ce, nici dupa 5 ani nu s-a inchis.

| DunkelheitBu a răspuns (pentru AtateaConditii):

Se face la loc, nu mai speria baiatu. straight face

| petre059 a răspuns:

Nu te supara cati ani ai? cred ca faci o mare prostie, gandeste-te cum vei arata peste 10-20 -30 de ani, cum or sa se uite copii sau nepotii tai la niste urechi labartate, si urate. Acum poate o sa arate bine dar mai tarziu o sa arati ca...

| utilizator002 explică (pentru petre059):

Gaurile se refac dupa un timp daca nu sunt foarte mari! Eu vreau sa imi fac doar de vreo 3-4 milimetri MAXIM 5! Dupa 6 mm, intr-adevar, ne se mai reface, dar asa micute, cum vreau eu, se refac! Multumesc, oricum! happy :*

| DunkelheitBu a răspuns:

Am vazut intrebarea cam tarziu, ce00i drept, dar daca mai ai nevoie. ma rog, poti gasi pe net niste expandere de diferite marimi cu care poti sa incepi, la inceput eu am facut cu o scobitoare, apoi cu doua si dupa un expander de 4 mm si apoi 6, dupa 8 si gata, daca mai am nevoie imi bag pixuri pentru ca nu mai e nevoie mare. Acum am flesh de 10. Daca mai ai nelamuriri spune-mi intr-un mesaj pe privat, uite site-ul unde poti cumpara expandere: http://www.bestial.ro/magazin-528-tapers.html

Apropo: nu lua in seama toti bosorogii. Lobul o sa se repare in cateva luni, nu iti face griji.