| alymitu a întrebat:

Heey! Maine merg la o petrecere si vreau sa par matura, dar in acelasi timp foarte frumoasa! Am 12 ani! Cum as putea sa ma imbrac?(fara link-uri la imbracaminte, pur si simplu spuneti: rochie, tricou, colanti etc.) Cum as putea sa imi fac parul si cum as putea sa ma machiez? Am ochii caprui, tenul masliniu si parul castaniu inchis! Fundita la cel mai bun raspuns!

Răspuns Câştigător
| strawberrycool14 a răspuns:

Buna! eu seman cu tine la fata la ochi si la par! sfatul meu in legatura cu parul e sa-i faci niste onduleuri frumoase si finute la varfuri! la machiaj iti recomand asa:ochii poti sa-i dai cu putin rimel sau cu creion de ochi! la buze iti recomand un gloss rozaliu si sclipitor! dar la haine poti sa te imbraci ori cu o rochie sic si sandale ori cu o fusta si un tricou stilat+sandale! hai sa-ti spun ceva! nu ti-am recomandat pantofii cu toc pentru ca te vor durea picioarele si nici nu esti obisnuita! sper ca ti-am fost de folos!happy

| alymitu explică (pentru strawberrycool14):

Pantofi cu toc nu-mi luam pentru ca nu e chiar genu' de petrecere la care poti sa te incalti asa...o sa fie undeva la biliard, bowling etc.big grin multumesc mult pentru sfaturihappy

| strawberrycool14 a răspuns (pentru alymitu):

Oricand,oricand......pe curand si o petrecere super!

8 răspunsuri:
| Amelya02 a răspuns:

La 12 ani tu vrei sa arati ca Madona?
joaca-te cu papusile, fetito. iti pierzi copilaria.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Culorile neon te vor prinde foarte bine pe tine.
Poartă o ţinută neon şi machiază-te cât de cât strident, dar sexy.
Ţi se potriveşte foarte bine.
Distracţie plăcută!

| crissa20 a răspuns:

Pai eu m-as imbraca astfel: o rochie roz stramta sus si larguta in partea de jos, balerini albi sau roz si un plic alb sau roz in functie de culoarea balerinilor
La machiaj: fond de ten cu consistenta de pudra daca ai, daca nu e bun si unul lichid obisnuit, pudra compacta, fard roz, perle autobronzante(gen cele de la Avon) sau daca nu ai merge orice fel de blush in obraji, denmatograf negru, mascara neagru
Par: onduleuri lejere sau placa... oricare te face sa pari mai maturatongue
unghii: roz
Distractie placuta:*