| Ion_Geanina_1999 a întrebat:

Hei! Am 12 ani, 1, 5 m înălțime şi 50 kg! Ştiu, grasă! Cum pot slăbi 10-20 kg rapid? Vreau o dietă simplă!

Răspuns Câştigător
| Alyra a răspuns:

De fapt nu eşti grasă.
Um, părinţii tăi te sprijină să slăbeşti 20 kg? Glumeşti, nu?
La 30kg ai fi mult prea slabă, măi. sad
Şi 10kg e mult să slăbeşti.
5kg ar fi mai mult decât suficient pentru tine.
Eşti în creştere, cel mai bine ar fi să te menţii, iar dacă mai creşti o să pari mai slabă. happy Deci nu te stresa.
Doar nu mânca prea multă mâncare grasă, dulciuri şi fii activă şi o să fie bine.

| Ion_Geanina_1999 explică (pentru Alyra):

Medicul endocrinolog mi-a zis că trebuie să am 27-30 de kg... Părinții nu vor sa slabesc 20 de kg! Eu vreau! La fel mi-au spus si ei, maxim 10, cel mai bine 5 kg!

5 răspunsuri:
| TrăieşteClipa a răspuns:

Nu este asa de simplu.
Ai nevoie de foarte multa vointa si spijin din partea parintilor.
Daca si ei sunt mai plinuti nu cred ca o sa te inteleaga.

| Ioscaa1 a răspuns:

La 12 ani singura mea grija era sa nu pierd desenele de la TV.

| Ion_Geanina_1999 explică:

Nathanel,am şi voință şi sprijin din partea părinților mei