| ZambeskDinNouAcum a întrebat:

Hei happy ce diferenta este intre vopseaua de par cu amoniac si cea fara amoniac?big grin Care este mai buna? De ce?happyhappy

Răspuns Câştigător
| greieras a răspuns:

Buna.Amoniacul este o substanta ce are proprietatea de a fixa mai bine vopseaua dar totodata iti arde cam tare parul iti recomand sa folosesti o vopsea fara amoniac se va pinde cu siguranta si nu vei avea nici parut macInat. sper ca ti.am putut fi de foloshappy PUP

10 răspunsuri:
| Kerli a răspuns:

Cea cu amoniac e permanenta si iti usuca si strica parul
cea fara amoniac iese dupa 9-10 luni (depinde cum iti ingrijesti parul) si nul stica asa de tare

| AddictedToMDMA a răspuns:

Una din ele are amoniac, cealalta nu are amoniac. Ce intrebare e " care e diferenta intre vopseaua cu amoniac si cea fara amoniac? ". Ti-ai raspuns singura prin intrebare...

| diclorofosfat a răspuns:

Vopseaua cu amoniac dauneaza parului, si il face mai aspru si fara luciu. Eu folosesc mereu fara amoniac, cu extrac de masline

| stanly7 a răspuns:

Normal ca cea fara amoniac este mai buna.
Logic diferenta este existenta amoniacului in componenta.
Amoniacul continut de vopselele permanente face ca parul sa capete un aspect nedorit in timp. Pentru a evita insa aceasta consecinta suportata de femei de dragul unei schimbari de culoare sau din nevoia de a acoperi firele albe, este mai bine sa alegi un produs care nu contine amoniac.
Tot fara amoniac sunt si nuantatoarele, care nu sunt permanente, insa, prin intermediul acestora nu poti obtine o nuanta de blond. In plus, acestea nu acopera firele albe.
Succes.

| razvanel112 a răspuns:

Buna,
AIci ai vopsea fara amoniac daca ai nevoie. E mult mai sanatoasa decat cea cu amoniac.
https://www.hnicosmetice.ro/15-vopsea-par-oro-therapy-fara-amoniac

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cea cu amoniac iti strica parul(iti face fire albe), iar cea fara nu iti strica parul.

| reaper a răspuns:

Uite aici informatii despre vopseaua de par fara amoniac http://www.6n.ro/vopsea-de-par-fara-amoniac/

| Alex1999_9912 a răspuns:

Tunci cand optezi pentru o anume culoare de vopsea pentru par poti face atat o alegere buna, care sa aduca un plus aspectului tau fizic, cat si una mai putin inspirata, care sa te faca sa arati mai in varsta decat esti sau mai obosita.

Stilistii spun ca nuanta parului trebuie sa se armonizeze cu chipul astfel incat sa arati mai tanara si mai slaba, in cazul in care ai nevoie. Pentru a obtine aceste efecte, culoarea se alege in principal in functie de culoarea ochilor si de tonul pielii.

Everyday Health iti da cateva sfaturi care sa te ajute sa faci o alegere cat mai potrivita.
Puteti sa va intoxicati cu amoniac de asta nu e bine.

| CosminCicio a răspuns:

Deci vopseaua cu amoniac e ff buna eu mi-am facut shuvitze frumoase deci asta e parerea mea si te sfatuiesc si pe tine! Funda?

| Marcus_9716 a răspuns:

Cea fara amoniac e mai buna, de ce? Pentru ca amoniacul ii ceva substanta care ingrasa parul!