| anonim_4396 a întrebat:

Care este diferenta dintre vopseaua cu amoniac si cea fara?

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Tocmai acest lucru. Una are alta n-are.Cea fara amoniac rezista mai putin in timp.

| razvanel112 a răspuns (pentru darrio2007):

Nu e adevarat! Vopsea fara amoniac este mult mai sanatoasa pentru firul de par. Depinde ce fel de vopsea folosesti. Poti sa o incerci cea de la Oro Therapy care contine keratina si ulei de argan. Deci nu este o simpla vopsea fara amoniac. Este si un tratament care te ajuta sa ai parul mai sanatos. Gasesti online, probeaza si te convingi singura.

| darrio2007 a răspuns (pentru razvanel112):

Razvanel,nene, raspunsul tau nu este pentru mine.Ca eu nu ma vopsesc.

| daniel33441 a răspuns (pentru razvanel112):

Cine te-a invatat pe tine ca intr-o chimicala atat de puternica ca si vopseaua de par ei baga ulei de argan? stii cat ar costa o firma sa bage intr-o vopsea ulei de argan? stii cat de scump este? ar trebui sa vinzi o vopsea cu 1mil bucata plus ca uleiul ar intra in coflict cu componenta chimica a vopselei.nu mai credeti toate prostiile care vi le baga ei pe gat ca sa cumparati.keratina iarasi...este componenta care formeaza unghiile si parul.o componenta scumpa.un tratament cu keratina adevarata este foarte scump.doar pentru ca tie iti spun ei ca au adaugat keratina asta nu inseamna ca asa este.cat despre intrebarea ta xJelliSkittles vopseaua fara amonic in compozitia sa chimica are nevoie de alte substante SI MAI DAUNATOARE decat amoniacul pentru a inlocui ceea ce amoniacul face.iti spun asta ca persoana care lucreaza in domeniu. vopseaua fara amoniac a fost creata pentru fraieri care nu au cunostinte si cred ca ei chiar cumpara ceva mai natural.ei bine nu! esteo strategie de maketing la fel ca si atunci cand scriu pe alimente ca sunt naturale dar de fapt nu sunt ci doar gasesc un fel de scapari in lege prin care ei pot pretinde ca este natural.singura vopsea naturala este henna deoarece este facuta din pigment din planta si nimic altceva.

| Verlan_Irina_1990 a răspuns:

Vopseaua cu amoniac este daunatoare pentru scalp/firul de par si poate cauza alergii neplacute, cea fara amoniac se presupune ca are la baza ingrediente prietenoase pentru pielea si parul tau. Ai grija de unde cumperi vopseaua de par si recomandarea mea este sa faci testul respectiv inainte de a te vopsi.