| Marrythenight a întrebat:

Hei.
De 3 ani ma epilez doar cu bigul.De la o bucata de timp ma irit. ( pe picioare ) si inghinal. Ma irit tare de tot. Acum, cu ce m-as putea da sa imi treaca iritatia? sad
Sunt hotarata sa merg maine sa imi cumpar benzi de ceara de la veet, ce spuneti? ce alte metode mai stiti? sa incerc si cu epilatorul? Doare la fel ca cu ceara? ce epilator imi recomandati?

2 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Dă te cu pudră de bebelusi, să treacă iritatia

| alexalexa2000 a răspuns:

Heii.Și eu mă iau la subraț și în zona inghinală cu big-ul și mă irit.Ar trebui pe picioare să nu te mai iei cu big-ul din 2 motive:1.vara te iriți și se vede urât (da, apropo, motivul iritației este căldura și pentru a o combate ar trebui să te dai cu o cremă hidratantă) și 2. îți cresc mai multe fire în același loc și crește foarte repede.Da,ar trebui să te epilezi cu benzi de la veet, și eu folosesc și sunt foarte bune. Poți încerca și cu epilatorul, dar doare mai rău cu epilatorul decât cu benzi, deoarece epilatorul ia fir cu fir, în schimb benzile iau mai multe fire deodată.Ți-aș recomanda un epilator de la Philips.^^. Sper că te-am ajutat ^^!