| anonim_4396 a întrebat:

Hei! Fetelor, cum va faceti unghiile? Ma intereseaza ce culori/modele...

9 răspunsuri:
| Siracuzia a răspuns:

Eu la scoala imi dau unghiile cu lac si atat si foarte rar,pentru ca nu prea am voie cu unghiile pictate altfel ma aleg cu o vizita la directiune!hee heeDar vara imi place sa imi fac unghiile cu oja roz/rosie si sa lipesc modele pe ele(flori, fluturi)pe care le iau din comertbig grinApoi aplic un strat de lac peste, sa nu se deterioreze modelul care de fapt este un autocolanthappyDar nu prea mi le las lungi pentru ca se rup si se murdaresc repede.

| christina94 a răspuns:

Acum mai nou am incercat machichiura cu ziar :)). Te dai cu oja mai deschisa mata ( eu am folosit alba). Iti pui degetul 5 secunde in spirt, iar dupa asta iei o bucatica de ziar si o presezi pe unghie in jur de 15-20 sec. Dupa mai astepti cateva minute si te dai cu lac ( sa se mentina). Cam asa iesa http://data.whicdn.com/images/9494919/133713_large.jpg. Uite si un video http://www.youtube.com/watch?v=2kcdt4_5Ncc.
bafta;*

| NoNameJunior a răspuns:

Rosii,roz,albe,galbene,verzi,albastre sau portocalii.
eu mai fac inimoare pe unghii sau flori.
cateodata imi fac si manichiura frantuzeasca.

| francesca89 a răspuns:

Mie imi plac naturale,doar cu oja incolora, iar cand le las sa creasca, imi fac french.

| dream95 a răspuns:

Eu de obicei mi le fac french, merge cu orice.
incearca sa-ti fac in mai multe culori.sau cauta pe net modele si incearca sa faci si tu :*

| CubuleţDeCiocolată a răspuns:

Http://4.bp.blogspot.com/......eopard.jpg

Si e mai simplu de cat ai putea crede :]
Un strat de oja alba pe dedesubt
Si peste. aplici un strat de oja care se crapa [ culoarea dorita de tine]
Merge cu roz de dedesubt si cu albastru care se crapa pe beasupra
Sau orice combinatii vrei

La scoala...ne lasa cu french :] Dar eu nu mi le fac
Si cateodata le mai fac si simple adica : un strat de oja culoare dorita
Cateodata imi dau cu o oja care abia se observa
Si.modelul pepene.vara : Pai, pe degetul mare si pe cel inelar te dai cu lac verde, ssi faci liniute verticale de un verde mai inchis, iar, pe restul, te dai cu lac roz sau rosu, cum vrei sa fie pepenele, si apoi iti faci o liniuta verde [ coaja ] dupa modelul " french ". Poza :

http://www.google.ro/......tp?/imgres

Si acest model daca ai unghiile mai mari : http://www.youtube.com/watch?v=SdHlNMPFr_Y

| ღViS3CoLoRaT3ღ a răspuns:

:Psincer,...de obicei mi-le fac simple,adica cu o oja transparenta si poate niste punctulete albe in forma de floare sau inimoare:P insa la o petrecere sau ceva mai dur poate, culori mai inchise depinde cum sunt imbracate, trebuie sa se asorteze la culoarE:Pinsa cateodata iau idei si de pe net:P http://www.modeleunghii.com/ bafta,...

| PenséeArtistiqueღ a răspuns:

Buna! In topul preferintelor mele se afla manichiura frantuzeasca.

http://www.manichiura-perfecta.com/labels/manichiura-frantuzeasca
Deasemena imi plac unghiile albe sau aurii.

| PuiuDulshe a răspuns:

Pai manichiura frantuzeasca dar nu numai alba fate si alte culori (preferaltele tale) si fai si niste modele pe ele:*! Bafta!:X