| alexandraheart19 a întrebat:

Am 14 ani si vreau neaparat sa slabesc. Ce dieta ar trebui sa tin sau sa fac? Trebuie sa scap de cat mai multe kilograme intr-o saptamana-doua.

Răspuns Câştigător
| TechnoCocktail a răspuns:

Asculta! In primul rand pentru a slabi trebuie sa mananci. Iti fac o mica schema. Dimineata, micul dejun :
- 2 oua fierte cu legume + O cana de ceai verde. SAU un bol de cereale integrale cu lapte ( iti recomand fulgii de ovaz, nu cerealele ca nesquick sau chiar fitnes pentru ca au zahar.)
-peste 3 ore o gustare formata dintr-o banana sau orice alt fruct
-Pranz : un bol de salata + o bucata de piept de pui condmentat cu ardei iute/chili. Peste salata pune lamaie si nu sare. + o cana de ceai verde
-peste 3 ore o gustare formata dintr-o tarta cu fructe/iaurt cu frute
-Cina : incearca peste la cuptor cum ar fi somonul. Sau tonul contine grasimi de care ai nevoie pentru a slabi. + o cana de ceai verde.

Nu manca cu 4 ore inainte de culcare.
Fara dulciuri/sucuri cu zahar.
Bea tone de apa.
Fa Exercitii Cardio cel putin 20 de minute de 4 ori pe saptamana.

15 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Apuca-te de sport.

| alexandra2859 a răspuns:

Eu urc in fiecare zi scarile de la blocul nostrulaughing are doar 3 etaje dar urc si cobor de cateva ori si in fiecare dupa amiaza ma duc la o plimbare de vreo jumatate de ora si alerg putinbig grin aaa si mananc in fiecare zi o jumatate de lamaie, la inceput este acra dar dupa aceea te obisnuiesti.

| alexandra2859 a răspuns:

Aaa si nu mai manca dupa ora 7 si nu mai manca cartofi prajiti sau chipsuri(chipsuri mananca o data la 2 luni) si sa nu mai bei cola, red bull, fanta(toate astea) eu asa am slabitwinking

| stresat a răspuns:

Fa un sport si adauga mai multe legume si fructe in dieta.

| Oana92 a răspuns:

Intr-o saptamana-2 nu ai cum sa slabesti, iar la 14 ani esti prea mica sa ti regim. Incearca sa manaci echilibrat si sa faci miscare, o sa slabesti asa sigur.

Răspuns utilizator avertizat
| TechnoCocktail a răspuns:

Merci de funda! Spor la slabit.
P.S. : Stiu ca ai cerut ajutor fetelor dar sunt baiat happy

| LDDy a răspuns:

SALĂ! Du'te şi fă sală! Trage de fiare, aleargă pe bandă 1h în fiecare zi.happy

| Kushina a răspuns:

Buna,si eu am avut aceeasi problema vara asta,(am 14 ani)si mergeam la aerobica si zumba, si mancam mai putin si sanatos.la inceputul vacantei aveam 72 kg, iar acum am 68kg(am 1.8m)

| alexandraheart19 explică:

Pff fac sport estul dar am nev si de o dieta buna si cat mai eficienta

| Ion_Lavinia_1999 a răspuns:

Trebuie sa faci mult sport si sa reduci din paine si sa bei multe lichide

| SandraLove a răspuns:

Pai si eu am avut aceeasi problema. M-a ajutat lamaia,dar imi faceam de lucru pentru a uita de foame... Sportul te ajuta enorm(alergatul, fotbalul, baschetul, voleiul etc-chiar si urcatul scarilorlaughingScuze, dar orikat incerci sa slabesti intr-o saptamana. mai mult de un kg. nu reusesti, iti ia minim o luna sa slabesti macar 3 kg.Mananca mancaruri slabe, fara paine, cartofi, dulciuri, produse fastfood etc...Si nu uita fii optimista..arati bine asa cum esti:*

| denipis22 a răspuns:

Buna,si eu am avut acceasi problema ca si a ta si am reusit in 2 saptamani 5kg. Trebuie doar sa mananci mai sanatos dar nu are rost sa te infometezi doar ca de la 7 seara sa nu mananci de lochappy in rest ia toate mesele pe zi :* sper sa te ajute

| DrunkShepp a răspuns (pentru denipis22):

Mulțumesc o să țin cont de ce mi ai spus