| IngerAlb a întrebat:

Hei fetelor. Mi-am îndepărtat gel lacul de pe unghii și acum au un aspect foarte prăfuit când ating unghia. Am dat și cu ulei din acelea pentru cuticule, am pus mâinile în apă călduță și nimic. Stiti ce as putea face? Meeersi

3 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Buna:)
http://www.andreearaicu.ro/......-pe-unghii
Mai lasa unghia sa respire fara sa o mai dai cu lac/oja.
DE o luna nu am mai aplicat nimic pe unghie tot din cauza asta, erau inestetice, astazi pot rasufla usurata ca si-au capatat culoarea normala.
O zi buna:)

| Allexandra112 a răspuns:

Sa le mai lasi asa, sa respire. Isi vor reveni si eu patesc mai mereu

| Alle740 a răspuns:

Hei. Ai putea sa folosesti crema hidratanta. Muulta crema hidratanta. Si uleiuri. In rest nu cred ca poti face altceva decat sa astepti sa se regenereze unghiile.

Si apropo, te sfatuiesc sa nu iti mai faci unghiile cu gel. Este nesanatos. Ar trebui sa citesti despre unghiile cu gel si despre cat de ''sanatoase'' sunt.

Bafta.