| NoNameqed a întrebat:

Hei fetelor, voi ce rutina aveti dimineata pentru machiaj, ten? adica cu ce va dati, si sa imi spuneti si seara daca e asemanator sau nu( ma refer la ten, la fata ) =) Funda

3 răspunsuri:
| dodo1530 a răspuns:

Buna! Atat dimineata, cat si seara imi curat fata cu un gel de curatare sau spuma (de la nivea sau gerovital, de regula) si apoi o hidratez cu crema. In seara, spre deosebire de dimineata, inainte sa utilizez gelul/spuma, ma demachez. Acum sa revin la prima parte a zilei: dupa ce crema hidratanta intra in piele, cat de cat, aplic fondul de ten (nu intr-un strat cat tencuiala) un machiaj nude (poti folosi orice culori iti plac, dar nude-ul merge oricand, oriunde), cu putin creion de ochi (eu personal nu folosesc tus) si rimel, iar la urma un ruj.
Oricum, cel mai important esta ca fata ta sa fie mereu curata ( fara exces de sebum) si hidratata (ai grija la cremele prea grase ca iti fac fata sa straluceasca si nu pre e ok).
Bafta!winking

| PinkPanther001 a răspuns:

Nu există o regulă general valabilă când e vorba de rutina zilnică de îngrijire a tenului, dar există câțiva pași simpli pentru a construi corect o rutină.
Dimineața:
1. Produs de curățare solubil în apă (cleanser)
2. Toner
3. Produs tratament (dacă este cazul)
4. Hidratare (sub formă de ser poate fi aplicată pe orice tip de ten sau cremă)
5. Protecție solară
6. Fond de ten
Seara:

1. Demachiant
2. Cleanser (indiferent dacă am folosit machiaj sau nu)
3. Toner
4. Exfoliant chimic
5. Produs tratament (dacă este cazul)
6. Hidratare
7. Ser

| Borcea_Cristina_1998 a răspuns:

Hei, eu dimineata. dupa ce ma spal pe fata.( cu sapun cu sulf ) ..incep sa dau cu fost de ten si folosesc Giordani Gold si e foarte bun. dupa dau cu fond de ten mai inchis pe magini sa zic asa sa creeze un efect de umbra ..si dupa dau cu rimel, tus, ruj, creion de ochi etc etc. si pana seara fata mea ramane exact la fel ca dimineata :*