| Awam9abla a întrebat:

Hei, fetelor! Vreau să îmi schimb fondul de ten cu unul care să ofere tenului un aspect natural si sigur, să fie persistent. Am unul de la Revlon, dar imi usuca tenul si se vede aiurea, parcă nu ar avea strop de lichid in el, unul de la Rimmel London care însă se face nasol după câteva ore şi încă unul de la Seventeen care e prea inchis si nu prea e ok nici ala..eu folosesc si pudra pe toata fata dupa fondul de ten. Vreo recomandare?

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Depinde si de pret. La urban decay si make up forever, si cel de la giorgio armani (powder fabric? sau ceva de genu) sunt bune dar mai scumpe.
Ce varianta ai la revlon? Oily sau pentru ten uscat? Mie mi-e foarte bun, nu stiu cum iti usuca tenul. Ia varianta pentru ten uscat si foloseste o baza hidratanta.

| KinderBeeeib a răspuns:

Buna! Daca vrei un aspect natural al fetei si totusi acoperire mare, iti recomand fondul de ten stick de la Nyx ( e in jur de 50-60 de lei) si iti garantez ca e genial, si daca iti iei o nuanta mai inchisa il poti folosi ca si contour de asemenea. Poti sa cauti review-uri pe net, efectiv este super super bun si este bun pentru toate tipurile de ten.
Ar mai fi si fondul de ten Maybelline Superstay 24h care are o acoperire foarte foarte foarte mare si totusi nu face fata sa para prea incarcata, si pe asta il gasesti la 29 de lei la reducere pe elefant sau alte site-uri. Sper sa iti fie de folos!
P.s: ai incercat sa folosesti un primer hidratant?

| iulya2299 a răspuns:

Bună. Eu folosesc de foarte mult timp un singur fond de ten, de la Sephora îl cumpăr și se numește Urban Decay All Nighter. Este mai scump, costă cam în jur de 170-180 de lei, dar pentru mine este tot ce trebuie. Oferă un aspect natural, fresh și după o zi întreagă de alergat prin oraș, am constatat cu plăcere că rezistase mult mai bine decât mă așteptam. Cât despre pudră, eu îți recomand Laura Mercier. Și la pudră trebuie să ai grijă, pentru că uneori dă un aspect încărcat tenului.