| Naomi16 a întrebat:

am parul ft. des si e destul de enervant si plus ca natural este si ondulat.dar nu ondulat frumos, e destul de urat.imi ia ft. mult sa.l fac cu placa si cand imi pun extensiile ele sunt putin mai rare si parul ft des si ma enerveaza.as vrea sa ma filez dar mama mi.a spus ca ar fi pacat.eu nu stiu ce sa fac.voi ce ziceti?

Răspuns Câştigător
| denisa123456 a răspuns:

Buna eu sunt hair stylist.un par cu volum cu cat este filat cu atat pare ca este mai mult. parerea mea este ca iti poti indrepta parul cu un pieptan si dupa sa folosesti un ser pentru varfuri.asa cred ca poti remedia situatia sau daca nu puneti extensiile si mai cumparati cateva suvite aceeasi culoare sa para mai des.bafta.dar faci cea mai mare prostie daca iti filezi parul ca o sa para ca ai mai mult.

6 răspunsuri:
| KellyGreen a răspuns:

Pai fileaza'l ca doar nu se moare. Si eu imi filez parul si nu am nimic, bine mie imi mai si cade par si tot il am des asa ca fileaza'l ca nu are ce sa se intamle si de ce sa fie pacat ca nu iti ia din lungime? Doar iti mai subtiaza un pic parul si poti sa ii spui cat de mult sa te fileze ca poate sa te fileze foarte mult sau putin sa dea dor de 2-3 ori cu foarteca( si e o foarfeca speciala de filat care e pe o parte piptane si pe o parte foarfeca), asculta'ma si fileaza'te, mama e frizer si eu am parul cam la fel ca al tau si cand nu il filez sta foarte naspa, du'te si fileazal ca o sa stea mult mai asezat si frumos.

| MillyMarinelaFlorin a răspuns:

Buna! si eu am parul ft des si eu am avut aceias problema, am a vrut si sa mi-l filez si asa e foarte mare pacat dar trece. Sper ca te-am fost de ajutor.

| gago a răspuns:

Eu zic sa faci bai mai des si daca faci baie des punete in vana cu apa si puneti capu asa sa fie parul in apa si stai la "inmuiat" vreo 1 ora dupa aia nu te sterge cu prosopu lasa-l sa se uste NICI CU FENU si dupa aia te asigur ca vei avea un par mai frumos si nu te o sa te mai lupti cu parul

funda?

| EmaEmax a răspuns (pentru gago):

Ori esti analfabet ori ai chef de caterinca... straight face

| gago a răspuns (pentru EmaEmax):

Ce este? ca am grasit baie? ok frate si NU NU FAC CATERINCA! am spus daca faci baie des punete in vana cu apa si bagati parul

| Kitty1212 a răspuns:

Nu te fila... Uite eu aveam parul ca si tine si mi l-am filat de la radacina si cu timpul am ajuns sa mai am foarte putin par... Cumpara tratament pentru par si mai bine decat cu placa incerca sa te inveti cu uscatorul si cu peria. Cu placa caldura vine din 2 parti in schimb cu uscatorul dintr-o singura parte si caldura circula. te pop