| Bianca38 a întrebat:

Hei întrebare pentru cei care au folosit.Uleiul de cocos este bun ca sa scapi de parul gras? As vrea răspunsuri din partea celor care au folosit și care au parul gras. Fundaaa.

Răspuns Câştigător
| Eusuntdiana a răspuns:

Eu folosesc bicarbonat de sodiu. Amesteci cam un sfert sau puțin mai mult de linguriță cu doza de șampon care o folosești la o spălare. Dacă folosești balsam să îl aplici de la jumatea părului în jos. Și să nu te speli așa des pe cap, un maximum de 3 spălări pe săptămână, deoarece cu cât te speli mai des, cu atât mai repede ți se îngrașă părul.

1 răspuns:
| Adry05 a răspuns:

Nu are legatura uleiul de cocos cu ingrasarea parului, e doar pentru hidratarea lui.