| Roxy31312 a întrebat:

Am o intrebare: Ce sampon pentru copii care da volum parului stiti? Verisoara mea ma inebuneste ca vrea sa aiba si ea parul cu volum. Funa.

Răspuns Câştigător
| MeForeverAlone a răspuns:

În primul rând, te rog foarte mult să-i psui verișoarei tale să aibă grijă și să nu schimbe prea des șamponul, pentru că asta duce la apariția mătreții și a păduchilor. De asemenea, să aibă grijă la ce balsam folosește. Acum, dacă vrea să aibă mai mult volum, am câteva sfaturi băbești:
1. Spălarea cu oțet.
Să pună într-un lighean cu apă caldă un sfert de căniță de oțet și să se clătească cu ea NUMAI DUPĂ CE s-a spălat cu șampon și s-a clătit eventual ca să nu mai aibă clăbuc în cap. După,, spălarea cu oțet" ca să spun așa, să nu se mai clătească pentru că se duce tot esențialul. Dacă îi e teamă că o să rămână mirosul, să se spele vineri seară sau într-o zi în care ști că nu va merge nicăieri imeidat după ce se scoală.
Oțetul te ajută să scapi de mătreață, îți face părul mai mătăsos și mai moale, eventual îți dă și volum.
2.Gaz.
Nu știu dacă are pe acasă, eu de abia am făcut rost de un stert de sticlă de la bunicu. E foarte greu de obținut (nu e gaz de mașini, de aia nu se găsește ușor laughing dar îți face părul mai puternic, adică să nu mai cadă atât de repede, îi mărește volumul și omoară toți,, nepoftiții" instantaneu.
3. Codițe împletite happy
Mie mi s-a spus de când eram mică și încă mi se mai spune: dacă îți împletești părul, o să-l faci mai puternc și mai plin de volum. Îi recomand și verișoarei tale același lucru.
Baftă!

1 răspuns:
| Helpmeforfree a răspuns:

Hey.

Heransoldan(nu stiu cum se scrie,recunosc),dă volum indiferent de varsta.

Te speli cu apa,pui sampon(nu pui si balsam), faci masaj, te speli, si te usti cu feonul, eu am un volum WOW