| Dramione69 a întrebat:

Hei TPU am o problema grava. Acum o luna mi-am vopsit parul cu albastru de metil si nu mi se mai duce. Tin sa mentionez ca m-am vopsit astfel: mi-am bagat parul intr-un bol cu apa si cateva picaturi de albastru, iar apoi mi l-am uscat. Ce pot face? Mi-am spalat parul de mai mult de 10 ori. Ce pot sa fac in afara sa imi tai parul? Credeti ca daca imi voi spala parul o sa mi se duca de la sine peste ceva timp? (Am parul blond inchis, mi-a ramas parul un verde deschis, nu chiar albastru) va rog ajutati-ma!

Răspuns Câştigător
| Nimeni10 a răspuns:

Te tunzi zero.

5 răspunsuri:
| DeathOfDreams a răspuns:

Eu aș vrea să nu mi se ducă atât de repede și să trebuiască să-l fac din nou, îl iubesc. laughing

Deja după fiecare spălare își pierde din instensitate, așa că o să se ducă, într-un final.

Știu că n-are importanță pentru tine la momentul actual, dar în legătură cu modul de aplicare, dacă te mai gândești să te faci și data viitoare, după ce-ți pui părul în apa diminuată cu albastru de metil, clătești cu apă pentru a îndepărta vopseaua.
În caz contrar, o să ți se ia pe mâini și pe haine.

| Dramione69 explică (pentru DeathOfDreams):

Am exeperienta, si dupa ce am clatit mi s-a dus toata culoarea din par laughing Si eu imi doresc sa tina mult, doar ca nu asa de mult laughing) arata urat, e un albastru sters, un fel de verde deschis, arata naspa crying mersi de raspuns :*

| Happy33 a răspuns:

Da,se duce in timp... O colega, si l-a vopsit cu albastru de metil si parul i s-a colorat la fel ca mainile.☺
Oricum, de pe par i s-a dis dupa 5 spalari,si ea l-a facut normal,iar de pe mani,i s-a dus greu, adica dupa cam o saptamana, si pe maini te speli des. Oricum cred ca culoarea din parul tau o sa se duca oricum, in timp
Te rog da-mi o funda, ca nu am niciuna.

| Dramione69 explică (pentru Happy33):

Ce idioata sunt i-am dat funda la ala de mai sus din greseala scuzee laughing) poti sa raspunzi la o alta intrebare de a mea daca vrei si iti dau funda acolo laughing)

| Nimeni10 a răspuns (pentru Dramione69):

Chiar ma mir de ce am primit funda, ma gandeam ca te-ai tuns zero laughing