| ShiEuPeAici a întrebat:

Hei, TPU! As vrea sa imi fac la vara suvite colorate, am parul saten mediu si as vrea ca(,) culoarea sa se vada bine. Ce vopsele temporare imi recomandati? Funda big grin

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://www.gotica.ro/172-COSMETICE/185~VOPSEA-DE-PAR/ alege intre maniac panic si direction. Culoarea se estompeaza dupa vreo luna-doua pana dispare complet. Trebuie sa o ti in par cam o ora pana la o ora jumate pentru a prinde pe un par mai inchis. Cand se usuca complet pe par stii ca nu mai actioneaza si o poti spala dar de regula o ora jumate e suficienta. Poti cauta pe net/yputube sa vezi cum a iesit nuanta si la altii. Mai exista si niste spume colorante prin magazine dar culorile sunt cam banale. Mai faine sunt astea. Alpine green de exemplu iese foarte genial si-l poti amesteca cu turcoaz sau sa faci combinatie pe par in degradee. :) Acum depinde si ce vrei tu mai exact sa obtii. :))

1 răspuns:
| LoveTenis a răspuns:

Pai ai putea sa folosesti un spray de suvite uite aici un exemplu: http://www.gotica.ro/......ORAT.html. Sau ai putea cu nuantator. Daca nu ai putea sa intrebi la coafor... Funda?