| PuFaRiNaIsThEoNe a întrebat:

Hei TPU crying as vrea si eu o pasta de dinti buna eu ma spal regulat dar toti galbeni is si foflosesc blend-a-med crying( dc is galbeni? plzz cu ce va splati voi pe dinti sau ce trebuie sa fac sai albesc sare nu! cami distrug smaltul.

Răspuns Câştigător
| Onn3 a răspuns:

Spala-te de 2 ori pe zi si cu Colgate White iar seara dupa ce te speli pe dinti cu pasta pune bicarbonat de sodiu pe periuta si freaca bine(asta e ca un detartraj), se vor albi in cateva zile 4-5

12 răspunsuri:
| nicoletalavinia14 a răspuns:

Eu ma spal cu blend-a-med si chiar mi albeste...acum depinde daca mananci multa ciocolata, daca bei multe sucuri din astea cu colorantii...in acest caz incearca sa reduci si eventual te duci sa tii albeasca.

| AnnePlatt a răspuns:

Si eu am aceeasi problema cu cativa dinti. Cel mai bine ar fi sa mergi la stomatolog, sau incearca sare! Daca de dai de 3-4 ori nu o sa-ti distruga smaltul! Si se vade rezultatul!
PSbig grinaca nu, intreaba un specialist si sa-t ispuna ce pasta ti-ar recomanda!
Bafta multa!
XoXo
Arii

| aryana1991 a răspuns:

Eu folosesc colgate gentile whitening si nu am probleme de genul desi sunt fumatoare

| BlackRose95 a răspuns:

Incearca cu bicarbonat de sodiu. Eu am incercat si a dat rezultate, dar de la tigari s-au ingalbenit iarsad

| master77 a răspuns:

Pai trebuie sa te speli pe dinti cel putin de 2 ori pe zi, de preferat dimineata si seara, si foloseste o pasta cu whitening, sau daca nu foloseste pasta de dinti signal, iti albeste dintii dar decat vizual(adica are un fel de culoare albastra care mascheaza si la lumina se vad albi dintii).

| Userrr a răspuns:

Colgate

| BuBu2006 a răspuns:

Sunt oameni carora asa le sunt dintii si nu se pot albi, insa incearca cu sare sau bicarbonat pentru albire iar apoi te poti spala cu orice pasta! mult succes, dar sa stii ca are gust f.naspa!

| ginaosar a răspuns:

Vezi aici http://edent.cabanova.com/albirea-dintilor.html
Este foarte bun sper sa te ajute

| Rrrr a răspuns:

Foloseste colgate whitening + apa de gura din aceeasi gama.in 14 zile se albesc, daca te speli de 2 ori pe zihappy

| Caty2000 a răspuns:

Foloseste colgate sau blend-a-med 3d white plus sau signal! iti doresc DINTI ALBI!

| Roxiiiiiiiiiiiiiiiiiiii a răspuns:

Pentru albire poti sa incerci cu drojdie... are gust f nasol insa dupa 2-3 aplicari se observa rezultate...succeswinking

| Ev1L a răspuns:

Du-te la dentist sa tii curete si foloseste pasta de dinti cu flour.

P.s pe dinti se spala dimineata si seara (nici de multe ori nu e bine ).
Sper ca am putut fi de ajutor, mult succes.