| LissaLy a întrebat:

Hei, TPU! Aveti macar vreo idee ce tratament,, special" a folosit Laura Cosoi pentru cresterea parului asa de repede? Sau spuneti-mi alte tratamente mai usoare, please! :**

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună,
Pentru început îl poți tunde
Vârfurile despicate sunt pe cât de inestetice, pe atat de daunatoare parului tău. Tunsul periodic al parului și indepărtarea vârfurilor degradate duc la revigorarea acestuia. Dacă vei tăia câte 3 – 4 centimetri o data la doua luni, vei vedea ca se va regenera și va creste mult mai repede.
Iți poți masa pielea capului
ntensificarea circulatiei sangelui la nivelul scalpului stimuleaza cresterea parului. Poti face acest lucru foarte simplu: maseaza cu varful degetelor pielea capului cu miscari circulare timp de 2 – 3 minute pe zi. De asemenea, este recomandat sa-ți masezi scalpul atunci când te șamponezi, pentru ca degetele vor aluneca mai repede, iar mișcările vor fi mai energice.
Poți folosi uleiul de ricin sau poți lua de la plafar șampon pentru creștere.
Sper că te am ajutat.

3 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Uleiul de ricin și șamponul de la Oriflame, este în campania de acum.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Tii uleiul de cocos doar 10 secunde la cuptorul cu microunde, apoi maseaza-te pe scalp cu o lingura din acest amestec, de la radacina spre varfuri. Apoi, aplici doar pe varfuri ulei de avocado. Lasi amestecul sa actioneze 10-15 minute. Clatesti ulterior parul cu sampon si apa rece.

| Azurry a răspuns:

Pentru creşterea părului îţi recomand uleiul de măsline şi de ricin. Baftăă :3