| MxR a întrebat:

Hei TPU, ce impletituri mai stiti?(simple, care mi le pot afce si e, am parul lung ) funda :*

6 răspunsuri:
| JustMe11 a răspuns:

Http://www.beautyrevealed.ro/cum-sa-iti-faci-coafuri-impletite/ aici ai 5 tipuri de impletituri diferite
1. impletitura spic
2. impletitura olandeza
3. impletitura peste
4. impletitura zig-zag
5. impletitura in 4
Fundita?:)

| RainOfColors a răspuns:

Spic, impletitura in 3, impletitura in 2, coada de sarpe.

| capricc a răspuns:

Eu as mai adauga fata de JustMe11 inca cateva impletituri foarte simple pentru cele care nu se pricep sa impleteasca: impletitura funie (rope braid i se spune in engleza) si impletitura innodata (knotted braid i se spune in engleza).

Astea doua + altele enumerate mai sus le gasiti la http://fucsia.ro/tag/tipuri-de-impletituri/

DAR! Ce mi-a placut cel mai mult sunt alternativele la impletituri. Sunt simple si par impletituri dar de fapt nu sunt. Nu trebuie sa detii nicio tehnica de impletituri.
http://fucsia.ro/......mai-putin/

5 minute e mult spus, pe ultima am realizat-o in 30 de secunde cred. Dau foarte bine daca ai parul lung!

| CeaCuMasca a răspuns:

Spic,impletitura in 2, le gasesti pe net.