| Ely3434 a întrebat:

Hei TPU :* Ce masca ati alege ( de par ) intre una cu ulei de argan sau una cu avocado si musetel? M-am tuns scurt pentru ca aveam parul tocat. As vrea sa fie stralucitor, il am aspru pentru ca il am cret. Vreau sa-mi creasca mai repede. Uleiul de masline este bun pentru hidratare? Dau fundita daca imi mai puteti da sfaturi legate de ingrijirea parului ( app : uleiul tratament pentru par Heavenly Hidratation de la avon se aplica pe parul ud sau uscat? Trebuie sa-mi limpezesc parul dupa ce il aplic? ) Dau fundita :*

Răspuns Câştigător
| CezaraEM a răspuns:

Hey.
Eu folosesc o masca de par numita PLACENTA o gasesti la Penny Market XXL, e in doua variante, mica sau mare si nu e chiar asa scumpa. E buna, eu sunt multumita de ea.
Si cele cu ulei de argan, ulei de masline sunt foarte bune. Masca se aplica dupa ce te speli pe cap cu sampon, aplici masca Doar la varfuri (daca dai pe tot capul, in timp parul se va ingrasa mai repede), stai cateva minute cu ea, apoi clateste cu apa rece (doar varfurile unde ai aplicat masca) pentru ca apa rece da stralucire parului. Si daca poti, evita apa fierbinte pentru par, pentru ca isi pierde stralucirea si nu mai e asa matasos. Spala-te cu apa mai rece daca poti suporta. La mine functioneaza, am parul moale, matasos si stralucitor.
Si acel ulei de care zici tu de la AVON, ar trebui sa scrie pe el cum se utilizeaza, citeste cu atentie pe el, eu n-am de unde sa stiu, ca nu folosesc.
Bafta! Funda?

1 răspuns:
| Rexozaur a răspuns:

Avocado si musetel deoarece musetelu are calitati in tratamente