| Ely3434 a întrebat:

Hei TPU :* In ultimul timp imi cade parul foarte rau ( O fi de la stres? M-am stresat rau cu un test la mate, imi era frica sa nu iau 4. Am avut un prof care ne spunea povesti la ore si acum am o profa care cere mult si toata clasa nu stie mate ). Il aveam destul de des, acum s-a cam rarit... L-am si tuns pana peste umeri fiindca am vrut o schimbare. Mi-am luat un balsam reparator.
https://www.avon.ro/......hydration/ acesta este bun pentru crestere si indesire? Sau macar sa nu mai cada. Si masca de la avon cu miere si ulei de jojoba este destul de hranitoare sau imi iau una cu ulei de argan? Imi mai puteti da mai multe sfaturi despre ingrijirea parului? Eu am parul cret. Dau fundita :*

Răspuns Câştigător
| CuteLittleThing a răspuns:

Uleiul de ricin se gaseste la farmacie, e in jur de 3-4 lei sticluta.

2 răspunsuri:
| CuteLittleThing a răspuns:

Buna! Eu iti recomand sa nu te increzi in produse cosmetice care promit marea cu sarea. Te sfatuiesc sa o lasi mai usor cu stresul, sa ai grija la alimentatie si mai ales sa bei multa apa. Incearca mai bine tratamentele naturiste pentru par si mastile naturale facute in casa. Iti recomand mastile cu ulei de ricin, sunt foarte bune pentru cresterea si regenerarea parului. Mult succes!

| Ely3434 explică (pentru CuteLittleThing):

Unde pot gasi ulei de ricin? Mastiile cu miere sunt bune( am miere naturala de la stupii parintilor mei). Stau la tara si cele de la avon sunt cam singurele care am acces, cele de la magazine sunt foarte scumpe sau contrafacute.