| Bubbico a întrebat:

Eu am 15 ani, 1, 63-1,64 inaltime, iar toate colegele mele sunt mult mai inalte, peste 1, 70, chiar pana la 1, 75. Baietii din gasca noastra la fel. O data, mie si unei colege, de 1, 63 ni s-a spus ca suntem foarte pitice, si ca daca un baiat vrea sa ne sarute trebuie sa se aplece, ceea ce e chiar ciudat. Vi se pare ca au dreptate? As vrea si eu sa fiu la fel de inalta ca ele. dar asta e viata...

9 răspunsuri:
| mugurelpetru a răspuns:

Haha eu sunt in clasa a 7-a si cea mai inalta fata este de 1.72 m pe al doilea loc se situeza o fata si un biata cu inaltimea de 1.70

| OoBunnyoO a răspuns:

Nu esti mica, esti mai inalta decat mine si eu am 21. Niciunul din fostii mei si nici actualul nu s-au plans ca au fost nevoiti sa se aplece ca sa ma sarute. Ba din contra, baietii in general prefera fetele mai mici de inaltime pentru ca le ofera un aer de inocenta si fragilitate, iar ei isi pot etala fortele. Asta este doar o rautate a colegelor voastre. Personal nu am vrut niciodata sa cresc inalta, din numeroase motive, printre care faptul ca orice baiat as alege probabil va fi mereu mai inalt decat mine, nu voi avea stresul ca am putea arata penibil impreuna daca este mai mic decat mine, pot purta tocuri oricat de inalte vreau si oamenii te vad mai micuta si mai fragila si vor sari sa te ajute mai repede. big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hai ca nu esti chiar asa de mica sunt altii si mai mici.
O sa ajungi si tu la 1, 70 la 18 ani.

| JusTPauL a răspuns:

La 15 ani cred ca si eu aveam atata.
Iar acum iata-ma, am peste 1.80"laughing

| Laura927 a răspuns:

Buna,eu am 21 de ani si m-am chinuit sa am si eu 1, 60 cu sport laughing cu chiu cu vai.
Stii ce baietii prefera fetele mai mici de statura, cel putin eu nu am avut nici o problema si nici nu am auzit alte fete cum ca ar fi o problema.
Eu cand am cunoscut prietenul meu( actual logodnic) avea 169 cam asa ceva si nu ii era greu sa ma sarute, eram cam pe acelasi nivel dar asta era acum 2 ani, a crescut 180 cm si stii imi zice ca se simte mult mai bine ca este mai inalt decat mine are senzatia ca ma poate protejata mai mult si ca nu I-ar fi placut ca eu sa fiu inalta.
Asa ca gandeste, mergi in club exemplu, iti poti lua pantofi cu toc inalt, daca ai fi 1, 75 cm cum vrei tu plus 10 cm toc ai avea 1, 85 cm un super cal ai fi, crezi ca sunt atat de multi barbati de 2, 00 cm ca sa arati si tu cat de cat bine?
Ori vrei UGG in club?
Important este sa ai grija de corpul tau, dac este ingrijit si bine conturat este cu mult mai impresionant decat un cal laughing

| Beautifullady189 a răspuns:

Mda...asa e viata, nu totul e perfect. Dragul meu eu te sfatuiesc sa nu asculti totii oameni, ai incredere in tine! Sunt sigura ca ai sa gasesti si tu fata/baiatul potrivit/a..Nu ii lua in seama! Daca cineva chiar te iubeste nu ii pasa ce inaltime ai, daca ai ochii caprui sau albastri, omul acela te iubeste asa cum esti :* Funda?!

| Bubbico explică (pentru Beautifullady189):

Sunt o ea, deci "Draga mea" laughing

| Beautifullady189 a răspuns (pentru Bubbico):

Nu prea ma pricep la deosebiri...Dar oricum mersi de observatie happy ...Si ce zici de raspunsul meu? big grin

| luizalulu23 a răspuns:

In niciun caz nu au dreptate.Si serios acum..carui baiat nu-i place sa se aplece ca sa sarute o fata?laughing) si apropo nu esti deloc scunda.eu am in clasa o fata de 1, 53 si are prieten de peste 1, 80.asa ca stai linistita...