| CorynutzaBeibi a întrebat:

Nu stiu ce sa mai fac... Eu am parul ondulat, lungimea medie si il indrept zilnic cu placa la 220 de grade, insa nu rezista prea mult si dupa vreo 4 ore se onduleaza, ca si cum nu as fi folosit placa deloc. Ar fi eficient sa folosesc o temperatura mai mare pentru a rezista mai mult? Placa se numeste Eltron si este din ceramica.
Merci, funda!; x

Răspuns Câştigător
| Laura_1578 a răspuns:

Si eu am aceeasi problema... dar am invatat sa imi placa asa cum e.
Cand vreau neaparat sa imi indrept parul folosesc spuma pentru par drept si placa de par cand se usuca(nu il ating jumatate de ora pana se raceste )si ramane asa aproape toata ziuabig grin

3 răspunsuri:
| push2gl a răspuns:

De ce nu-ti place parul ondulat este foarte frumos. Ai grija sa nu-l arzi

| KuroNeko a răspuns:

Paru ondulat e foarte frumos dar daca vrei sa reziste mai mult cumpara fixativ. Nu i chiar scump.
Nu mari caldura la placa pentru ca o sa ti-l arzi.

| OoOiulyOoO a răspuns:

Nu! sa nu folosesti placa mai tare ca iti vei distruge faru!
intai spala-te pe cap apoi stergel bine cu un prosop si piaptanal ca sa para dreps, spoi tine o suvita si usuco cu uscatorul, abia dupa dai cu placa.