| ElecktroFloweR a întrebat:

Parul meu este cret si arata mai mereu de parca ar fi ars, ce crema pot folosi sa indrept asta? Sau sampon, sau ceva anume care sa il faca s apara cat mai natural, frumos, nears laughing? Nu m-am vopsit niciodata happy

6 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Arata asa pentru ca este foarte uscat.Eu folosesc o masca foarte buna pentru par uscat/ars/decolorat si o iubesc
http://fl1.shopmania.org/......178082.jpg

| LexaHD a răspuns:

In primul rand daca parul tau chiar e ars ar trebui sa iti tunzi macar putin varfurile. Apoi, foloseste una din mastile de la Kallos (sunt 5: cu morcovi, cu placenta, cu miere, cu lapte si cu fructe). Cred ca cea mai buna pentru parul tau ar fi cea cu placenta pentru ca parul tau sa se regenereze, dar si cea cu miere pentru un par fin. Nu uita sa bei 2 litri de apa pe zi si sa mananci multe fructe, alimentatia are un rol f important

| GameOverBitch a răspuns:

Trebuie hidratat.
Parul uscat este cel care nu contine o cantitate suficienta de uleiuri si hidratanti naturali. Deshidratarea parului poate fi cauzata de: expunerea indelungata la soare (fara a lua masuri de protectie a parului), spalatul excesiv.
Ai putea folosi ulei de jojoba, uleiul de masline sau poti folosi o masca de par sau balsam. ^_^

O zi buna.

| littlemonster28 a răspuns:

Poti folosi balsamul de par Kalos. Dupa ce te speli pe cap trebuie sa il pui pe par si sa il lasi pe cap 15-20 de minute. Sper ca te-am ajutat!

| ElecktroFloweR explică (pentru littlemonster28):

Produsele de la Kalos imi provoaca caderea parului accentuata, am incercat. Dar mersi oricum. :*