| Nebunatyca69 a întrebat:

Vreau sa imi iau o placa Remington la un milion. o fi buna? are grade de temperatura 230 de grade. am parul cret. si mi se strica foarte repede mai ales dimineata si cand ploua si este ud pe jos. Ce ziceti. sa mi-o cumpar? oare nu o sa mi se mai strice asa rau parul? o sa-mi stea mai drept? sfaturi va rog. dau funda pentru cel mai bun sfat, si scuzati ca am pus intrebarea la aceasta categorie :*

7 răspunsuri:
| NoSmile a răspuns:

Buna!
Poate sa fie cea mai performanta placa, de la umiditate, sau daca ploua patul tot ti se strica.
E normal.
Iar placile de la Remington nu mi se par deloc bune. Adica da, indreapta destul de bine, doar ca deterioreaza parul foarte rau.
Am folosit si eu de vreo 4 ori, nici nu vrei sa stii cum aveam parul laughing
Apoi am continut sa ma indrept cu o placa de la BabbyLiss si sunt foarte multumita, indreapta destul de bine, si nici nu imi arde parul, o folosesc de vreo 7 ani, nu imi dau cu nimic de protectie, si totusi, am un par foarte sanatos.
Te pup!

| Nebunatyca69 explică (pentru NoSmile):

Si placa aia cat costa? Esti creata de fel?

| NoSmile a răspuns (pentru Nebunatyca69):

Da,sunt creata!
Acum nu stiu cat costa, am cumparat-o acum 7 ani, am dat 90 de lei, doar ca era la reducere.

| Nebunatyca69 explică (pentru NoSmile):

Vad ca e si mai ieftina dar si la milioane. Nu am vazut vreo placa ca a ta prin domo. sau alte magazine big grin

| NoSmile a răspuns (pentru Nebunatyca69):

Eu am cumparat-o din Cora. si-am mai vazut. O tin numai la 250 C happy si imi face si parul mai moale.

| Nebunatyca69 explică:

Http://www.sensodays.ro/......malin.html ceva gen ca asta, asta e la 110. lei

| Nebunatyca69 explică:

Acolo e ieftina e 88 de lei, dar in domo e 110 lei. laughing