| ktlina a întrebat:

Vreau sa slabesc si de vreo 2 zile am inceput sa mananc mult mai putin. Salate si fructe. Nu ma ating de nimic din frigider. La pranz mananct un sfert din mancarea pe care mi-o pune mama iar seara mananc o fructa.Cam in cate zile pot da jos kg in ritmul asta? Am 16 ani.

Răspuns Câştigător
| PamfleticaTotHellenne a răspuns:

Buna! E ok, doar ca nu trebuie sa exagerezi. Pentru a slabi corect trebuie sa faci si sport.
Mananca dimineata o felie de paine prajita, de preferat sa fie neagra cu putin gem. Dupa asta mananca un mar/pepene/nectarina. La 12 mananca piept de pui sau o salata de rosii,intre masa de pranz si cea de seara mananca un mar sau un alt fruct iar seara mananca un iaurt/ un cartof fiert. Cam cu astea am slabit eu. A doua zi, mai schimbi alimentele. Mananci dimineata lapte cu cereale, pranz - putina supa, intre mese fructe, seara iaurt.
Poti manca: Salata de legume,iaurt,fructe,cereale,supa,peste, piept de pui fiert, legume la aburi.
Daca te-ai apucat de dieta, trebuie sa faci si sport. Nu e musai sa mergi la sala, dar sa faci cateva genoflexiuni, abdomene, sari prin casa, danseaza.
Uite aici cateva exercitii:
http://www.perfecte.ro/silueta/exercitii-pentru-picioare-dalanda.html
http://www.perfecte.ro/diet-health/cum-scapi-de-burta-in-timp-rapid.html
http://cum-sa-slabesti.savy.ro/......nterioare/
Mult noroc si multa ambitie pentru asta!

4 răspunsuri:
| ÁnΌMŀŠ a răspuns:

Buna.Nu ai specificatt cate kg vrei sa dai jos. Dar in ritmul in care mananci, cam 3-4 kg/saptamana.

| ktlina explică (pentru ÁnΌMŀŠ):

Pai vreo 5-6 kg as vrea sa dau jos. Merci pentru raspuns happy

Răspuns utilizator avertizat
| Chupulix a răspuns:

Hei. In primul rand te felicit pentru aceasta decizie si fiindca ai vointa. Continua tot asa. Nu te infometa, doar micsoreaza mesele, nu mai manca paine si nu manca seara. (nu ai idee cat functioneaza asta).
Iar acum, ca raspuns la intrebarea ta: depinde si cate kg ai in momentul de fata. Cu o astfel de dieta (mancatul mai putin), daca ai mai multe kg, slabesti mai repede, daca ai aproape cat greutatea ideala, vei slabi mai greu.
Am incercat si eu si inca sunt in perioada de MANANCA MAI PUTIN. Am 54 kg si 1, 54, iar in 2 zile am dat un kg jos. happy Muuuulta bafta. :*