| Kidutsa675 a întrebat:

Hei! Vreau sa ma ajutati si pe mine...cum scap si eu de cosurile de pe fata,in scurt timp?!?! Si vreau sa am un ten mai luminos, sanatos si catifelat!

10 răspunsuri:
| KellyGreen a răspuns:

Buna!
Incerca ivatherm akne syt, este extrem de bun si o sa vezi de la prima aplicare ca cat de bun este si in 1-2 saptamani nu ar mai trebuii sa ai nici un cos.
De asemenea poti incerca ca si gl de curatare garnier 3 in 1.

| MasterOfDisaster a răspuns:

Mda, ai putea sa iti dai cu tonele de creme recomandate, sau ai putea pur si simplu sa astepti..Iti vor trece cosurile, dar trebuie sa ai putina rabdare. Daca vei folosi creme s-ar putea sa fie si efecte negative mai tarziu. La 35 de ani sa 'iti pice fata' la propriu. Sau sa te iriti din cauza cremelor (eu am patit asta o data) si sa iti apara mai multe cosuri.
Ai grija de tenul tau. Nu iti bate joc de el.

| Nastia a răspuns:

Mergi la dermatologie.cel mai simplu, cel mai sigur!

| Trandafiiiiiiiiiiiraș a răspuns:

Buna!
Asa cum au spus si ceilalti e bine sa te speli pe zi macar dimineata si seara.Te sfatuiesc sa-ti faci macar o masca exfolianta pe saptamana, si sa te dai seara pe cosuri cu alcool iodat pentru ca le usuca.De ce seara? Pentru ca exista posibilitatea sa ''te pictezi'' si sa nu se ia usor.Eu una, cam asta fac.
Pa, pa.

| oOSaritaOo a răspuns:

Cel mai bun lucru pe care-l poţi face este să te speli pe faţă în fiecare seară. Pentru că în timpul somnului praful şi toate particulele ţi se bagă în piele. happy Deci spală faţa! :*

| AnonimaOk a răspuns:

Uite cateva sfaturi :

- spala-te pe fata de minim 5 ori pe zi cu SAPUN antibacterian bun (recomand protex sau sapunurile acelea lichide de calitate)
- aplica masti cu argila (cam 3 pe saptamana e ok) care se fac cu apa
- poti pune seara o masca naturista cu iaurt, castravete ras si zeama de lamaie pentru hidratare
- foloseste o crema hidratanta noaptea si ziua protectie solara daca e necesar si ai pielea sensibila, uscata
- evita machiajul in exces. Daca e obligatoriu sa il folosesti (ma indoiesc) macar alege fonduri de ten antiacneice ca baza
- aplica zeama din aceea din tulpinile de aloi
- stai cu fata deasupra unui vas in care ai facut ceai de musetel astfel incat vaporii sa patrunda in piele. Cand te-ai inmuiat bine storci punctele negre si cosurile cu grija
- dezinfecteaza zonele vizate cu alcool camforat
- foloseste o crema antiacneica - produsele Himalaya sunt bune happy si mai era un gel pentru asta...
- nu fi stresata si mananca sanatos
Stai linistita e o faza trecatoare. Toate ne facem griji dar nu sunt multe solutii cu rezultate. Oricum dupa sa zicem 18-20 ani dispare acneea happy fii increzatoare! Stiu prin ce treci

| RainboyDash a răspuns:

Ti le spargi.

| Kasia a răspuns:

Iti recomand pastilele sotret insa ai mare grija-citeste recomandarile pentru ca e destul de periculos tratamentul insa e extrem de eficient

| Theoryofabook a răspuns:

Eu folosesc 2 produse de la oriflame pentru cosuri (un gel si o crema) care imi usuca cosul si il trateaza

| Paoo a răspuns:

Gel de curatare garnier 3 in 1 sau erau ceva creme la avon.