| SpecterEV a întrebat:

Salut,vreau si eu o masca de fața foarte buna pentru ten gras si acneic care indeparteaza cosurile si impuritatile,face tenul neted, curat, catifelat si luminos. Dau funda pentru cine imi zice numele unei masti care face ceea ce am spus mai sus.Va rog sa raspundeti dosr daca stiti un produs recomandat pentru ce am spus mai sus.Nu vreau rețete de masti facute in casa.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In primul rand, iti recomand sa-ti cumperi argila si sa-ti faci masca din ea, este foarte benefica pentru ten.

Eu mi-am luat o chestiuta 3 in unu care m-a ajutat sa nu mai fac cosuri si sa reduc punctele negre. Este vorba de masca-exfoliant-gel de la Farmec, eu am dat 14 lei pe ea in Kaufland dar e posibil sa fie mai ieftina in Cora, vezi si tu pe la magazinele din apropierea ta. Eu o folosesc ca pe o masca o data pe saptamana, o las pana se usuca complet si simt ca ma strange, dupa o umezesc putin cu apa si pun in mana putin malai, il umezesc si pe el, si incep sa ma frec cu el pe zonele cu probleme insistand mai mult pe nas pentru punctele negre. Nu-ti recomand sa o folosesti de multe ori pe saptamana pentru ca usuca tenul in exces, lasa tenul neted si catifelar dar tot e necesar sa aplici o crema pentru a-ti hidrata tenul.
http://www.icosmetice.ro/......iplant.jpg

Daca ai cosuri iti recomand unguentul Baneocin, este 15 lei in farmacie si omoara bacteria care provoaca cosurile. O alta crema care e buna este Ivatherm akne-syt dar costa 45 lei.

Succes :-*