Întrebare recomandată | Adriana1508 a întrebat:

Heii! Am puncte negre si as vrea sa stiu cum pot scapa de ele.Am fost la doctor, am luat medicamente, dar fara rost...Ma puteti ajuta?batting eyelashes

16 răspunsuri:
| KellyGreen a răspuns:

Buna!
Incerca cu plasturii pentru puncte negre, uite aici un articol:
http://polly-lena.blogspot.ro/2012/11/plasturii-pentu-puncte-negre.html

| AndraNicoleta a răspuns:

Scoate-le cu penseta. Si daca nici asa nu functioneaza, eu iti recomand niste fiole pe care le gasesti la plafar. Sunt cu extract de Iris si AHA si costa in jur de 7 RON. Sunt fff bune, iar efectele sunt vizibile si imediate.

Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Clean&Clear, de asta foloseste soramea.

| Different69 a răspuns:

Este la Avon masca de fata cu minerale si namol. Te va ajuta 100%

| rocket a răspuns:

Eu iti recomand aceasta crema de curatare. http://www.fidelityshop.ro/......-mixt.html eu am folosit-o si a functionat. :)

| Deliadelias a răspuns:

Hei:*
Cel mai simplu este sa te duci la un salon thinking si acolo ti le scoatepuppy dog eyes cu ajutorul unui aparat. am fost si eu mai demult can aveam puppy dog eyes, am dat 25 de lei si am scapat de ele :X.

| Adriana1508 explică (pentru Deliadelias):

Am 14 ani...pot sa ma duc la salon?

| Deliadelias a răspuns (pentru Adriana1508):

Normal ca da, nu conteaza ce varsta ai.

| pcsick a răspuns:

Domne, mergi la un doctor dermatologwinking
aici nu vei gasi decat leacuri babesti si perosane care confunda soarele cu luna... fii serioasa!

| luby a răspuns:

Cu o masca de argila verde. Sper ca te-am ajutat.

| MeAlex a răspuns:

De ce e asta intrebare recomandata? ce e asa important cu punctele negre|?

| PartyClatita a răspuns (pentru MeAlex):

Stii cum is fetele... nu prea suporta asa ceva...

| sweetgirl27 a răspuns:

Pai fa-ti o crema cu drojdie si miere, gelul de curatare a fetei clearasil, pune la fier apa intr-un ibric, iar cand incepe sa se evapore si sa apara aburii stai circa 5 minute cu un prosop pe cap in asa fel incat aburii sa iti vina direct in fata. eu am cumparat si o crema cu argila de la avon, care chiar m-a ajutat. sper ca te-am ajutat :*

| cryss97 a răspuns:

Cea mai buna e masca de banane cu miere.

| Burberry a răspuns:

Gel de curatare de la Dr Organic, eu il folosesc. Sa-ti faci infuzie inainte sa se deschida porii, te speli cu gelul, apoi clatesti cu apa rece
http://www.beautytips.ro/......dr-organic

| Loredana_Giorgiana_1997 a răspuns:

Buna! Eu imi fac o masca acasa, cu lapte si gelatina neutra! Pui un pic de lapte si gelatina intr-un vas, si pui 5-10 segunde la cuptor cu microunde! Dupa aia cu o pensula tio pui unde ai puncte negre, lasi cateva minute,(in minutele acestea masca se va usca si se va face ff tare) incet o deslipesti de pe piele! Sper sa te ajute, pe mine ma ajuta!winking