| ElenaGeorgi a întrebat:

Heii big grin! Daca am niste tocuri tip sandale ( se vad unghiile ), merge sa imi iau ciorapi subtiri de culoarea pielii thinking Ca as vrea sa imi fac si manichiura si pedichiura. Ce sa fac sa arate mai frumos happy? Funda+vot >big grin

Răspuns Câştigător
| lylye a răspuns:

Eu zic sa nu-ti iei ciorapi. Acum, e destul de cald afara, nu vrei sa te topesti happy plus ca, ciorapii nu dau bine la incaltaminea decupata. Ma refer la faptul ca nu se vede chiar asa de frumos. Lasa-ti pedichiura la vedere, doar e vara :X pupici

6 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Mergi fara ciorapi, si mare grija la cum te epilezi. Foarte bine ar fi sa nu ai nevoie de asta (daca ai parul ca un puf sau nici atat, nici sa nu te gandesti sa faci asta). Daca parul este finut, vezi ce rezultat obtii mai intai cu apa oxigenata.
Daca totusi trebuie sa te epilezi, vezi ce metoda este mai ok pentru tine si ai grija speciala pentru pielea epilata, hidratare, hranire, ca sa se vindece frumos si sa arate bine. big grin

| Hollocause a răspuns:

Hey RalluKaaa
1. Daca sunt sandale nu-ti lua ciorapitongue
2.Sa arate mai frumos date cu o culoare stralucitoare
3. Fa-ti niste flori pe unghii sau ceva...big grin
Si,...
4. Date cu SCLIPICIwinking

| PuFaRiNaDoLshe a răspuns (pentru Hollocause):

E mai bine fara sclipici deoarece sclipiciul ataca unghia. Asa stiu eu...

| deniisu a răspuns:

Heyhappy sa stii ca strampeni culorea piciorului se gasesc fara cusatura aia din fata, sunt speciali pentru sandale, de ciorapi nu stiu sigur dar s-ar putea sa gasesti.Intrba la un magazin numa cu strampeni, sosete chesti de genu si poate gasestikiss

| nameuser a răspuns:

Daca vrei sa arate cat mai frumos fa-ti manichiura si pedichiura si lasa unghiile la vedere/nu-ti lua ciorapi, chiar daca sant de culoarea pielii

| PuFaRiNaDoLshe a răspuns:

Eu spun sa nu iti iei deoarece pedichiura va fi ridicola cu ciorapi. funda?