| OwlMyGod a întrebat:

Heii, neata fetelor de pe TPU happy!
de cateva zile caut un creion de ochi, negru... care sa fie foarte bun, adica sa nu se intinda! sa fie creion, nu tus!
Am avut zeci de creioane pana acum si toate se intind, se sterg repede.
Ce mi-ati recomanda? big grin

12 răspunsuri:
| OwlMyGod explică (pentru мιнαɛℓα36):

Am folosit mult timp Adda. dar nu rezista

| xgeanina a răspuns (pentru мιнαɛℓα36):

laughing ADA sunt niste porcarii.

| мιнαɛℓα36 a răspuns (pentru xgeanina):

Or fi...pentru tine. happy
Eu la 33 de ani si dupa 13 ani de cand folosesc fel de fel...la concluzia asta am ajuns!
Voi folositi ce doriti si faceti punga mare la Avon, ca e trend.

| BiuL a răspuns:

Ai incercat clasicul ada? costa vreo 1-2 lei si toata lumea il lauda.
sau incearca un creion rezistent la apa.

| irina20 a răspuns:

Eu ma descurc foarte bine cu creioanele de la Avon, orice tip, orice culoare sunt foarte bune.Incearca!

| michelia a răspuns:

Pune intii putin fond de ten pe pleoapa altfel vei avea aceeasi problema mereu.
Problema e pielea ta, nu creionul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru a rezista trebuie sa aplici si un fard negru peste.

| JulyStorm a răspuns:

Am avut si aceeasi problema... am incercat zeci de creioane pana m-am oprit la cel retractabil, de la Kallos. Mirare, nici nu este scump.
Anyway, pentru un machiaj rezistent este nevoie sa aplici baza de machiaj, anticearcan (daca e nevoie) si apoi o pudra pentru fixare.
Dupa acesti pasi poti aplica fardul de pleoape si creionul dermatograf. La mine rezista lejer 8 ore machiajul astfel realizat. happy

| RalukaRallu12 a răspuns:

Creioane de la Avon.

| MaidenRose a răspuns:

Ohio!^_^ Eu folosesc de mult timp un creion pentru ochi, negru, de la Kalos. Aventajul este ca nu se intinde, e un negru intens, dureaza mult. Insa dezavantajul este ca o sa te demachiezi greu. Funda? happy

| OwlMyGod explică (pentru MaidenRose):

Imi poti da un link, cum arata? sau de unde il pot cumpara?