| anonim_4396 a întrebat:

Fetelor, care este cel mai bun creion negru de ochi, care sa tina toata ziua, sa nu se intinda... Daca a-ti folosit sau folositi, spuneti-mi si mie ca, caut de multa vreme si nu stiu care e cel mai bun.Multumesc Frumos.

Răspuns Câştigător
| Pure.Sunshine a răspuns:

Am incercat destul de multe marci de creioane de ochi, insa cel mai multumita am fost de cel de la Farmasi. Are un pret foarte mic (sub 10 lei) si la mine nu se intinde deloc, spre diferenta de cele de la Avon, de exemplu. Depinde insa si de tipul tau de ten. Cunosc persoane la care se intinde orice machiaj dupa mai putin de o ora, chiar daca produsele erau de o calitate foarte buna.

| AdrenalinaPuraLaMaXim a răspuns (pentru Pure.Sunshine):

Pai asa patesc si eu, am machiaje de calitate dar dupa 2-3 ore mi se intinde... ufff...

| Pure.Sunshine a răspuns (pentru AdrenalinaPuraLaMaXim):

Nici la mine nu tine machiajul foarte mult, de aceea te sfatuiesc sa incerci creionul de la Farmasi. La mine functioneaza perfect. Oricum, nu costa nici foarte mult.

6 răspunsuri:
| AdrenalinaPuraLaMaXim a răspuns:

Am uitat sa specific, daca functioneaza, dau Funda!

| missoriginal a răspuns:

Da, si eu am incercat multe creioane de ochi la viata mea insa cele mai bune sunt cele de la Yves Rocher. E o firma frantuzeasca nr. 1 in Franta si au o calitate superioara in ceea ce priveste cosmeticele.
Eu am incercat doar pe maro si negru iar la cel negru l`am testat prima oara cand trebuia sa merg la o nunta si a tinut fara probleme 24h.Arata intact, ca si cum mi-as fi improspatat machiajul la fiecare 2h
Din partea mea are 10+

| xena_1013 a răspuns:

Farmec..costa vreo 4 lei

| AdrenalinaPuraLaMaXim a răspuns (pentru xena_1013):

Nu e bun, l-am incercat...