| adelina899 a întrebat:

Stiti ce tratament as putea face la salon pentru par deteriorat,ars? Am incercat si mastile facute acasa cu ulei de ricin, galbenus de ou, miere, ulei de argan etc dar vreau sa incerc ceva mai bun pentru ca este foarte ars din cauza placii...sad Funda

Răspuns Câştigător
| LaLaura a răspuns:

Buna.
Parul deteriorat nu o sa se mai repare 100% decat tuns, poti sa dai bani pe masti minune, dar nu o sa iti repare parul ars. Iti spun din propria experienta.
Singura solutie este tunsul, apoi o grija foarte mare pentru el, foloseste spray cu protectie termica cand folosesti placa sau feonul si preventiv o data sau de 2 ori pe luna masti facute in casa. Dar asta preventiv, odata ce e ars parul, nu mai ai ce sa mai ii faci decat sa il tunzi.

3 răspunsuri:
| 愛日本 a răspuns:

Prima data trebuie tuns, apoi foloseste tratamente si o sa ai un par frumos si treptat va creste el singur!

| Nonameagain a răspuns:

Daca mergi la salon, stiu ele acolo mai bine decit noi aici, ce iti trebuie.

| Alexandr a răspuns:

Du-te si intreaba la salon!