| Adelina123Adda a întrebat:

Heii TPU! Am 14 ani si 42-43 kg.Am o obsesie ca vreau sa ma ingras,adica sunt destul de slaba si mi-o mai zic si prietenii, dar pt varsta mea sunt ok ..deci cum sa scap de obsesia asta de a ma ingrasa? Adica ma bucur ca nu sunt anorexica sau obeza si sunt asa...da mi-ar parea bine daca m-aa mai ingrasa pe parcurs.

6 răspunsuri:
| NoNameqed a răspuns:

Uite aici
Varsta Inaltime Greutate
Defat esti chiar perfecta si eu am vazut asta pe internet o vedeta Americana a scris-o happy

| Bogdan_Mario_1985 a răspuns:

Stiu eu : un copil de 14 ani ar trebui sa aiba cel mult 50 kg, ar fi bine sa ai cam 45-47 kg, daca esti slaba, se va cunoste diferenta la 5 kg, sau poti face altfel : dupa inaltime scazi 10, daca ai 1, 62 trebuie sa ai 52 de kg

| SuPrΔDozΔ a răspuns:

Incearca sa vezi si lucrurile bune nu numai pe cele rele! Nu da importanta spuselor celor din jur, astfel de lasi ghidata de asta si o sa iti faci singura rau! SFATUL meu:Simte-te bine in pielea ta!winking

| MihaSweet a răspuns:

Ce inaltime ai? Kg sunt si dupa inaltime.

| AdrianaAdry12 a răspuns:

Pai draga mea pentru varsta ta este ok sa ai 42-43 sau ai mai mult in primul rand trebuie sa te cantaresti.Pai dupa ce ai mancat si dupa o ora jumate ti-e foame poti sa mananci un mar, o banana. Sper ca te-a ajutat!

| Adelina123Adda explică:

Multumesc pentru sfaturi si am aprox 1.58