| NicollNikkyKv a întrebat:

Heii TPU, peste cateva zile va fi ziua mea. si nu stiu cum sa ma fac la par?!
As vrea ceva bucle si impletitura sau doar bucle.
In concluzie : as vrea ceva original si foarte elegant, nu vreau ceva complicat!
Dau funda si vot la cele mai faine :*

6 răspunsuri:
| Kasia a răspuns:

Http://www.realstylenetwork.com/......da-awards/

mie imi place muult asta.le imbina perfect pe amandoua(impletitura si buclele).

| ceaiuldetei a răspuns:

Împletește-ți părul. Lasă-l peste noapte așa și a doua zi îl ai creț. Bine, asta dacă ai răbdare sî te împletești ca lumea. Dacă îți faci o singură coadă, o să iasă un pic aiurea : )

Poți să mergi la un salon de înfrumusețare. N-ar trebui să coste prea mult ce vrei tu. Nu mai știu cât costă acum, dar ce te interesează pe tine (cu buclele), până nu de mult, costa vreo 40 de lei. Cred că găsești și mai ieftin, dacă te interesezi cum trebuie.

Dacă obișnuiești să ți-l vopsești, vopsește-l și fă-ți-l ondulat. La salon sau acasă.

Eu mi-l fac singură când mă apucă : ) Doar că e foarte obositor și îți trebuie răbdare multă. Și timp.

Mai sunt tot felul de aparate de astea pentru păr (eu nu folosesc de niciun fel, deci nu știu cum se numesc), care ți-l îndreaptă foarte bine sau care ți-l fac mai creț, dar dacă nu ești obișnuită să le folosești, riști să ți-l arzi și nu cred că merită.

Și coafurile simple sunt drăguțe. Dar dacă tu vrei ceva special, s-ar putea să nu îți placă lucrurile simple.

Ai încercat să ți-l faci coc? Sau poate ai vrea să îl tunzi? Dacă e puțin mai lung, ai putea să ți-l faci bob și să ți-l ondulezi puțin-puțin.

Încearcă. Iar dacă nu te mulțumește nimic, atunci mai așteaptă și alte variante. Sau întreabă-ți prietenele și oamenii apropiați. Străinii n-au cum să știe mai bine decât ei.

Ce e fain pentru tine, poate fi "nefain" pentru mine și ce e fain pentru mine, poate fi "nefain" pentru tine. Eu nu te cunosc, deci nu prea am alte soluții.

Sunt convinsă că ai să te descurci, indiferent de ce ai să alegi. Succes : )

| Marylol a răspuns:

Http://www.youtube.com/watch?v=zcohiufe47s uita-te aici si peste cateva zile va fi si ziua mea

| ღDeeiuMeowMiauღ a răspuns:

Buna.
Spala-te pe cap. Apoi pune-ti parul pe bigudiuri. Lasa-l maxim 12 ore. A doua zi il vei avea foarte cret si foarte elegant.
Sper ca te-am ajutat.
La multi ani anticipat!

| Elena_Raluca_1905 a răspuns:

Eu as zice sa te faci cu bucle si impletitura pentru ca doua modelem sunt mai faine
sper ca te-am ajutat