| pinkdimond a întrebat:

Heii TPU, stiti vreun remediu pentru acnee?

Răspuns Câştigător
| Canalaş_Criss_1996 a răspuns:

Am folosit si eu o gramada de creme, ceea ce a mai fost cu efect desi prima data nu am vrut sa ma fac cu el a fost mibazon, e o crema de la farmacia veterinara, se tine acolo deoarece e pe baza de 4 antibiotice si in farmacia normala nu au voie! cu aceasta crema ma faceam cand aveam timp deoarece trebuie sa stai cu ea pe fata (eu stateam cate (2-3ore) si a avut efect! incearca pasta de dinti, bicarbonat de sodiu cu apa, faina de malai cu apa si otet(lumineaza fata), vara taiam o rosie in 2 si va faceam cu ea pe fata! O sa razi dar si cu urina am inteles ca trece!

| DarkOrbitMoon a răspuns (pentru Canalaş_Criss_1996):

Si eu am citit despre mibazon. Dar...wtf...de la farmacia veterinara? laughing
Cu aia dau oamenii pe botul vacilor ca sa scape de bube. Dar daca tu spui ca functioneaza si la tenul uman... Totusi e risant, ar putea sa distruga cu usurinta fata cuiva, sa o faca sa-i apara si mai multe cosuri decat are deja.

Meh, daca vrei sa folosesti, desi nu recomand, ar trebui sa-ti dai mai intai pe mana sa vezi cum reactionezi la crema asta.

Răspuns utilizator avertizat
| Canalaş_Criss_1996 a răspuns (pentru DarkOrbitMoon):

Nu trebuie sa dai mult pe fata, foarte putin!

| DarkOrbitMoon a răspuns (pentru Canalaş_Criss_1996):

Si acum ai fata ca de bebelus, fara iritatii si alte chestii din astea? Totusi, o crema destinata animalelor...
Cred ca ar fi fost mai bine sa te fi dus la dermatolog. laughing

12 răspunsuri:
| Celmaitareanonim a răspuns:

Consulta un dermatolog, el va stii exact ce creme sa iti dea happy

| Canalaş_Criss_1996 a răspuns:

Si eu am avut aceeasi problema am incercat tot felul de metode ceea ce mi-a folosit mie a fost argila.E foarte simplu de ultilizat si nu e scumpa, eu am dat pe 10 plicuri 10 lei si ma fac de 2 ori dintr-un plic.Se amesteca cu apa pana se face o pasta nici prea moale nici prea tare si se intinde pe fata si se lasa 15-20 de minute pana se usuca pe fata apoi te speli cu apa calduta, mie mi-au disparut, insa ma mai fac pentru ca ofera luminozitate fetei!

| Canalaş_Criss_1996 a răspuns:

Spee ca ti-am fost de ajutor, stiu cat de naspa e sa ai acnee...iti doresc succes si te astept aici sau pe pagina mea cu un rezultat!

| costy20br a răspuns:

Singuru remediu eficient e sa te dai la pasarica daca esti baiat daca esti fata la motanel e cel mai eficient.

| bike a răspuns:

Proactiv,dar se gaseste doar in state, cred.

| AlexandraGenius a răspuns:

Spala-ti fata cu apa calduta de cateva ori pe zi, iar cand te stergi cu prosopul, nu apasa prea tare. Sper sa mearga.Am citit intr-o carte.

| Carla160402 a răspuns:

Amesteca bicarbonat cu apa si puneti-l pe fata tine-l 20 de minute, curata bine si usca cosurile.☺️

| rebecca21 a răspuns:

Poti folosi mierea sa iti intinzi pe fata. Suna auirea:"Dulce viata" am avut si o problema, cu acnee. am folosit mierea crede-ma ii bun! Incearca sa schimbi alimentatia:Nu manca chipsuri, cola prostii. Incearca sa manci peste si icre! Sper ca te-am ajutat