| BountyLoverXD a întrebat:

Hello! Ce parere aveti despre crema depilatoare? E eficienta?

Răspuns Câştigător
| FashionVictim93 a răspuns:

D este foarte buna :nu irita, se indeparteaza repede cu apa, lasa pielea fina fara fire de par ..eu folosesc crema epilatoare de la elmiplant este pana in 10 Ron sau chiar mai ieftina si este f buna... sper ca ti'am fost de ajutor happy

| BountyLoverXD explică (pentru FashionVictim93):

Hmm. mi-ai putea da un site cu acea crema? happy big grin

10 răspunsuri:
| tuGatita a răspuns:

Eu o folosesc doar la mustata. in rest chiar nu e eficienta. mai bine cu bic-ul. e si mai ieftin laughing

| AndreeaRa a răspuns:

Raman fire de par...de aceea prefer epilatorul sau ceara.

| michelia a răspuns:

Depinde de piele si de grosimea firului de par.
Eu le-am abandonat demult.
Prefer ceara si bic-ul ( dupa zona). Cremele depilatoare au si uree si irita destul de mult pielea ( in cazul meu sigur). Iar efectul e ca la bic, pe care il prefer inghinal si la axila.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Foarte eficientă dar dacă te știi că ai probleme cu tenul de orice fel, ai face bine să treci pe bandă depilatoare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Prefer ceara, raman fire de par.
Te pup!

| FashionVictim93 a răspuns:

Http://www.elmiplant.com/......ibila.aspx sau http://www.pcfarm.ro/produs/1220/ sau http://www.e-cosmetic.ro/......ml.html... exista crema pentru piele normala si pentru piele sensibila. eu nu ti'as recomanda sa ti'o cumperi dupa net pentru ca sunt mai scumpe ..eu am dat pana in 10 Ron pe ea. si cele de la farmec sunt bune dar sunt mai scumpe nu cu foarte mult. :)

| BountyLoverXD explică (pentru FashionVictim93):

Mersi de ajutor happy chiar azi mi-am luat crema laughing, din aceea verde, pentru piele normala, 10 lei a fost, sper sa fie buna happywinking

| FashionVictim93 a răspuns (pentru BountyLoverXD):

Dupa ce o folosesti sa imi spui cum ti se pare... trebuie sa stai cu ea 15-20 min ca sa fii sigura ca se ia calumea firele de par ..bafta happy

| Stefan_Alexandra_1997 a răspuns:

Da este numai ca uneori mai raman fire de par in urma.